Polonia Poraj coraz bliżej czwartej ligi [WYPOWIEDZI]

W rozegranym w niedzielę spotkaniu ligi okręgowej drużyna Polonii Poraj wygrała z zespołem Warty Kamieńskie Młyny 5:1 i przybliżyła się do upragnionego celu jakim jest awans na czwartoligowe boiska.

Od początku meczu widać było że oba zespoły grają mecz o stawkę, w 31 minucie ku zaskoczeniu chyba wszystkich gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Sebastiana Goldy. Kluczowym dla dalszego przebiegu spotkania była końcówka pierwszej połowy. Po faulu arbiter pokazał czerwony kartonik zawodnikowi gospodarzy, a rzut karny na bramkę zamienił Artur Opeldus dobijając strzał po obronie bramkarza przeciwnika. W drugiej odsłonie przebieg gry kontrolowali goście strzelając kolejne bramki. Po końcowym gwizdku arbitra i usłyszeniu wyniku spotkania w Pankach goście otańczyli taniec radości na środku boiska.

Musieliśmy wygrać i się udało tego dokonać. Źle nam się mecz zaczął ale do przerwy strzeliliśmy wyrównującą bramkę, był to kluczowy moment spotkania. Drużyna przeciwnika to solidny bardzo zespół, nie było łatwo – mówił trener Polonii Poraj Andrzej Pawłowski.

Liczy się zespół, cieszą jednak zdobywane bramki. Bardzo się cieszymy że Panki urwały punkty Sparcie Lubliniec. Na początku było ciężko bardzo, po czerwonej kartce otrzymanej przez zawodnika gospodarzy mieliśmy więcej pola do gry i wygraliśmy zasłużenie. Mamy cztery punkty przewagi i upragniony awans coraz bliżej – mówił nam najskuteczniejszy snajper na boiskach ligi okręgowej Piotr Prusko.

Sukces jest coraz bliżej ale zostały jeszcze trzy przystanki i musimy być cały czas zmobilizowani. Został zrobiony kolejny krok w kierunku czwartej ligi. W każdym meczu do zdobycia pierwszej bramki nam się gra ciężko, kluczowa akcja była i strzelenie bramki tuż przed przerwą. W drugiej połowie rywale opadli z sił i zdobywaliśmy kolejne bramki – mówił zdobywca dwóch trafień Artur Opeldus.

Warta Kamieńskie Młyny – Polonia Poraj 1:5 (1:1)

1:0 Sebastian Golda 31`
1:1 Artur Opeldus 44`
1:2 Paweł Konieczko 49` (głową)
1:3 Artur Opeldus 65`
1:4 Piotr Prusko 88`
1:5 Piotr Prusko 90+2`

Sędziował: Karol Kuczera (WS Częstochowa). Widzów: 180.

Żółte kartki: Bartkiewicz, Zachnik, Paździorek, Klyta, Jędrowski – Ślęzak, Załęcki.

Czerwona kartka: Dawid Ozga (Warta Kamieńskie Młyny- 44 minuta – faul)

Warta Kamieńskie Młyny: Krzysztof Urbacz, Dawid Ozga, Miłosz Śniegula, Tomasz Bartkiewicz, Tomasz Ślęzok (46` Karol Klyta), Sebastian Golda, Andrij Balytskyy, Paweł Kańtoch, Łukasz Paździorek (88` Janusz Kamiński), Kamil Zachnik (85` Dawid Klyta), Michał Jędrowski.

Polonia Poraj: Piotr Lech, Damian Nowak, Paweł Konieczko, Sylwester Kryger, Łukasz Kluz, Tomasz Ślęzak (73` Michał Mizgała), Rafał Psonka, Dariusz Załęcki, Artur Opeldus (70` Marcin Nowak), Piotr Matan, Piotr Prusko.