Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa dla Kamienicy Polskiej

W środę 7 maja zostało rozegrane spotkanie finałowe Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa, czwartoligowy zespół z Kamienicy Polskiej pokonał drużynę grającą w lidze okręgowej Orkana Rzerzęczyce 4:0. Trzy bramki strzelił Łukasz Śliwakowski, jedno trafienie dołożył Dawid Nabiałek. Już 13 maja we wtorek w I rundzie Pucharu na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej o godzinie 17.00 LKS Kamienica Polska zmierzy się z drużyną MLKS Woźniki.

Pierwsza odsłona meczu toczyła się pod dyktando drużyny z Kamienicy Polskiej, w 12 minucie Łukasz Śliwakowski otworzył wynik meczu. Widać było że po szybko strzelonej bramce goście mają tylko jeden cel, wygranie tego meczu jak najmniejszym kosztem sił. Goście widząc taki obrót sprawy wzięli sprawy w swoje ręce i kilka razy groźnie zaatakowali bramkę strzeżoną przez Karola Kuczerę. Doświadczeni czwartoligowcy wyczekali moment słabości Orkana i w ostatnich dziesięciu minutach zaaplikowali trzy bramki ustalając wynik na 0:4. Wszyscy kibice zastanawiali się jak w finale znalazł się zespół Orkana Rzerzęczyce, nie rozgrywając meczu półfinałowego.

Trafił nam się walkower, mieliśmy grać w półfinale z Zielonymi Żarki. W pierwszym terminie na mecz nie przyjechali sędziowie, później decyzją zarządu Podokręgu Częstochowa przyznano nam walkower ale szczegółów nie znam – mówił nam trener Orkana Rzerzęczyce Rafał Tkaczyk.

Spotkanie z trybun obserwowali prezes Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Waldemar Bugaj, prezes Podokręgu Częstochowa Cezary Suchan, wiceprezes Podokręgu Częstochowa Sebastian Zaremba oraz członek zarządu Andrzej Suchecki. Po spotkaniu podopieczni Artura Minkiny za wygrane rozgrywki pucharowe w naszym regionie dostali okazały puchar oraz oba zespoły nagrody rzeczowe. Jak zapowiadają działacze Podokręgu będą chcieli w najbliższych latach podnieść rangę tych rozgrywek.

W dzisiejszym meczu oszczędzałem zawodników mających w nogach spotkania czwartoligowe, naszym celem było wygrać jak najtańszym kosztem sił. Od kilku lat bawimy się w te rozgrywki Pucharowe, w tamtym roku dotarliśmy do finału przegrywając z rezerwą Skry. W tym roku udało nam się dotrzeć ponownie do finału i wygrać, teraz spróbujemy powalczyć i godnie reprezentować nasz region w rozgrywkach Pucharu na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej – mówił tuż po końcowym gwizdku arbitra trener drużyny LKS Kamienica Polska Artur Minkina.

Wynik może trochę jest niesprawiedliwy, za wysoki do 80 minuty trzymaliśmy się przegrywając jedną bramką. Miałem do dyspozycji dzisiaj bardzo okrojony skład, zabrakło zmian. Rywale czekali do końca jak opadniemy z sił, do tego dwa błędy naszego bramkarza i przegrywamy w ostatecznym rozrachunku różnicą czterech bramek – powiedział trener Orkana Rzerzęczyce Rafał Tkaczyk.

W dzisiejszym meczu miało okazję zagrać kilku zawodników, którzy w mniejszym wymiarze grają na boiskach czwartoligowych. Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando, na początku drugiej trochę niepotrzebnie zagraliśmy nerwowo. Jednak w końcówce udało nam się trochę udokumentować kilkoma bramkami naszą przewagę. Cieszymy się ze zdobytego Pucharu, będziemy wracać w dobrych nastrojach do domu – mówił kapitan zespołu z Kamienicy Polskiej Jakub Ciekot.

Druga połowa była bardziej interesująca, w pierwszej dominowali goście. W końcówce bramki się posypały bo wyszło zmęczenie zawodników Orkana, którzy grali w okrojonym składzie. Kibice oglądający finał myślę że się nie nudzili, było sporo bramek i dużo walki. Być może niektóre drużyny traktują rozgrywki pucharowe tak po macoszemu. Wiąże się z tym na pewno sytuacja, że w klubach finansowo się nie przelewa. Założenia Podokręgu Częstochowa są takie, że chcemy promować te mecze a w finale oprócz okazałego pucharu chcemy nagradzać drużyny nagrodami dodatkowymi – powiedział prezes Podokręgu Częstochowa Cezary Suchan.

7.05. 2014, godzina 17.00, Rzerzęczyce.

Orkan Rzerzęczyce – LKS Kamienica Polska 0:4 (0:1)

0:1 Łukasz Śliwakowski 12`
0:2 Łukasz Śliwakowski 81`
0:3 Dawid Nabiałek 82`
0:4 Łukasz Śliwakowski 90`

Sędziował: Paweł Kuban (WS Częstochowa). Widzów: 120.

Orkan Rzerzęczyce: Daniel Świąć, Mateusz Łągiewka, Bartłomiej Małolepszy, Dawid Palacz, Maciej Mielczarek, Damian Wiewióra, Mateusz Mielczarek, Adrian Tasarz, Rafał Mielczarek (76` Adrian Skibiński), Łukasz Kubik, Bartłomiej Rak.

Rezerwowi: Mateusz Politański.

Trener: Rafał Tkaczyk.

LKS Kamienica Polska: Karol Kuczera, Dawid Kołodziej, Jakub Ciekot, Adam Mesjasz, Wojciech Bolechowski, Łukasz Błaszczyk (75` Piotr Szymczyk), Kornel Ryś (65` Kamil Ścisłowski), Łukasz Śliwakowski, Arkadiusz Nitecki (75` Paweł Skwarczyński), Dawid Nabiałek, Dawid Świtała (65` Marcin Czerwiński).

Rezerwowi: Piotr Mrożek, Ariel Wiśniowski.

Trener: Artur Minkina.

Piłkarz meczu: Łukasz Śliwakowski (LKS Kamienica Polska).

Puchar Polski – Pary I rundy

Wydział Gier Śląskiego ZPN dokonał losowania par I rundy Pucharu Polski.

I runda – 13 maja 2014 r. (wtorek) godz. 17:00:

LKS Dąb Dębieńsko – GKS Grunwald Ruda Śląska
LKS Silesia Lubomia – KP Beskid Skoczów
BKS Sarmacja Będzin – TS Czarni-Góral Żywiec
LKS Kamienica Polska – MLKS Woźniki

Do ćwierćfinałów zostaną dokooptowane cztery zespoły z III ligi:
Górnik II Zabrze S.S.A., GKS Pniówek 74 Pawłowice Śląskie, LKS Czaniec, TS Szombierki Bytom

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się z udziałem przedstawicieli zainteresowanych klubów w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach przy ul. Francuskiej 32 (I piętro, pokój nr 18) dniu 15 maja 2014 r. (czwartek) o godz. 16:00.