Raków był blisko zwycięstwa a jednak zremisował

Podopieczni Jerzego Brzęczka mimo, że prowadzili do przerwy 1:0 z wyżej notowaną poznańską Wartą to nie udało im się tego spotkania wygrać. Gola otwierającego wynik meczu zdobył w 39 minucie, Robert Brzęczek. Gospodarze wyrównali w 65 minucie. Bramkę z rzutu karnego zdobył Artur Marciniak.

Mimo, że przed dzisiejszym meczem to drużyna ze stolicy Wielkopolski była faworytem to częstochowianie postawili się gospodarzom. Raków do tego meczu przystąpił kadrowo osłabiony: kontuzje wyeliminowały: Mateusza Kosa, Artura Pląskowskiego, Radosława Strzeleckiego i Krzysztofa Naporę. Za nadmiar żółtych kartek pauzowali: Przemysław Mońka i Bartosz Soczyński.

Częstochowianie w sobotnim spotkaniu zaprezentowali się bardzo dobrze i byli naprawdę bliscy wywiezienia z Poznania kompletu punktów.

Premierowa odsłona w wykonaniu obydwu zespołów była bardzo słaba ale to Raków na przerwę schodził prowadząc 1:0. Piękną bramkę na pięć minut przed gwizdkiem oznajmiającym na przerwę zdobył Robert Brzęczek.

Druga część gry była już znakomitym widowiskiem. Raków ani myślał bronić jednobramkowego prowadzenia i atakował bramkę strzeżoną przez Bukvicia. Poznaniacy natomiast dążyli do strzelenia bramki wyrównującej. Ta sztuka im się udała dopiero w 65 minucie. Gola z „wapna” zdobył Artur Marciniak.

W samej końcówce emocji na boisku było sporo bo obydwie drużyny dążyły do tego aby szalę zwycięstwa przechylić na swoją korzyść. Obu zespołom zabrakło jednak szczęścia i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Dla Warty remis to definitywne pożegnanie się z marzeniami o awansie do pierwszej ligi. A dla Rakowa co to oznacza? Dalszą walkę o pozostanie w gronie drugoligowców, która może być bardzo emocjonująca do ostatniej kolejki. Po dzisiejszym spotkaniu podopieczni Jerzego Brzęczka w tabeli zajmują ósme miejsce i mają na swoim koncie 40 punktów, ale panuje tam niesamowity ścisk.

W sobotę, 17 maja br. o godzinie 17:00 częstochowianie zmierzą się przed własną publicznością w arcyważnym meczu z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Wynik tej potyczki będzie miał niebagatelne znaczenie w kontekście utrzymania się na drugoligowym froncie.

10.05.2014, g.16:00- Poznań : Stadion KS Warty:

KS Warta Poznań – RKS Raków Częstochowa 1:1, (0:1):

0:1: R.Brzęczek 39′
1:1: Marciniak 65′ (k)

Sędziował: Dominik Pasek (Legnica). Żółte kartki: Piceluk (29′ – faul), Bartkowiak (61′ – faul) – Buczkowski.

Czerwona kartka ( za drugą żółtą): Buczkowski (79′ – faul).

KS Warta Poznań: 1. Semir Bukvić – 4. Adrian Bartkowiak, 9. Karol Gregorek (6. Łukasz Spławski 46’), 11. Paweł Piceluk (20. Michał Ciarkowski 66’), 13. Maciej Scherfchen (19. Michał Goliński 46’), 14. Błażej Nowak, 16. Alain Ngamayama, 17. Artur Marciniak, 18. Dominik Chromiński, 25. Łukasz Jasiński, 26. Dawid Jasiński.

Rezerwowi: 93.Paweł Beser – 5.Michał Grzesiek, 24.Wojciech Onsorge.

Trener: Piotr Kowal.

RKS Raków Częstochowa: 1. Przemysław Wróbel – 2. Daniel Da Silva, 5. Damian Byrtek, 6. Radosław Stefanowicz, 10. Łukasz Kmieć, 11. Dawid Retlewski, 13. Tomasz Pełka, 14. Robert Brzęczek (7. Artur Kierat 76’), 19. Vitinho (20. Diogo Alves 46’), 21. Łukasz Buczkowski, 23. Damian Lenkiewicz (9. Adrian Świerk 71’).

Rezerwowi: 33.Mariusz Stępień – 3.Łukasz Góra, 4.Eryk Krupa, 8.Sławomir Ogłaza.

Piłkarz meczu: Robert Brzęczek.