Skra Częstochowa urządziła sobie ostre strzelanie na Lorecie [ZDJĘCIA]

Zespół Skry Częstochowa pokonał Pniówka Pawłowice Śląskie, 4:0 w meczu grupy mistrzowskiej trzeciej ligi śląsko – opolskiej. Bramki dla podopiecznych Jana Wosia strzelali: Paweł Polak, Piotr Mastalerz, Marcin Chmiest oraz Kamil Sobala.

Fotorelacja Waldemara Deski

W piątek 2 maja rozpoczął się drugi etap rozgrywek o jedno miejsce premiowane grą w barażach, od samego początku ton grze nadawali gospodarze. Już w 12 minucie meczu Paweł Polak otworzył wynik po bardzo ładnej akcji zespołowej i zgraniu piłki głową przez Marcina Chmiesta. Cztery minuty później podwyższył wynik Piotr Mastalerz. W kolejnych minutach Skra grała spokojniej i dochodziła dosyć często do następnych okazji podbramkowych.

W 28 minucie Michał Podolak broni mocno sygnalizowany strzał Marcina Chmiesta z rzutu karnego. Po wznowieniu gry w drugiej połowie kolejne dwa trafienia gospodarzy za sprawą Chmiesta i Sobali ustaliły końcowy rezultat meczu.

Trzeba się cieszyć z wygranego spotkania, szybko strzelona bramka pozwoliła że nam się lepiej grało i mecz się układał. Sytuacje bramkowe trzeba wykorzystywać, mogliśmy wygrać wyżej i mam o to pretensje do drużyny. Ale z drugiej strony dawno my nie wygrali wysoko i się cieszymy z tego wyniku. W tym meczu na pewno bym wyróżnił Rafała Skwarczyńskiego, który szalał lewą stroną boiska, jest to szybki piłkarz robiący stałe postępy – powiedział trener Skry Częstochowa Jan Woś.

Szybko zdobyta bramka pozwoliła nam na spokojną grę, nie wykorzystaliśmy kilku następnych okazji w tym ja rzutu karnego. Cieszymy się z wygranego meczu, miejmy nadzieję że forma również przyszła bo teraz będzie nam potrzebne zdobywanie punktów – mówił Marcin Chmiest.

Kolejne spotkanie częstochowianie rozegrają już w najbliższą środę, 7 maja br.. O godzinie 17:30 zmierzą się na Stadionie Miejskim w Bielsku – Białej z BKS Stalą Bielsko – Biała.

2.05.2014, godzina 19.00, Częstochowa (Stolzle Arena, ul. Loretańska 20).

KS Skra Częstochowa – GKS Pniówek 74 Pawłowice Śląskie 4:0 (2:0)

1:0 Paweł Polak 12`
2:0 Piotr Mastalerz 16`
3:0 Marcin Chmiest 48`
4:0 Kamil Sobala 55`

Sędziował: Bogdan Drobot (Katowice). Widzów: 250.

Żółte kartki: Sobala, P. Kowalczyk (Skra Częstochowa).

KS Skra Częstochowa: Adrian Woszczyna, Marcin Kowalski (66` Konrad Gerega), Marcin Drzymont, Piotr Mastalerz (60` Mateusz Woldan), Paweł Kowalczyk (56` Karol Tomczyk), Kamil Sobala (56` Christian Gandu), Mateusz Szałek, Sławomir Piwiński, Rafał Skwarczyński, Paweł Polak, Marcin Chmiest.

Rezerwowi: Robert Widawski, Adrian Musiał, Bartosz Semeniuk.

Trener: Jan Woś.

GKS Pniówek 74 Pawłowice Śląskie: Michał Podolak, Rafał Adamek, Karol Goik, Tomasz Kukla, Dawid Stramski (56` Jakub Słaby), Kamil Benauer (56` Łukasz Halama), Arkadiusz Przybyła, Michał Szczyrba, Szymon Ciuberek, Kamil Kucharski (75` Marcin Mazurek), Marcin Sobczak (73` Tomasz Zyzak).