Wyścig kolarski z Koziegłowach

W sobotę i niedzielę (14-15 czerwca) w Koziegłowach odbył się Puchar Polski. Impreza była zarazem Mistrzostwami Śląska w kolarstwie szosowym.

Zawodnicy BDC Unipol Częstochowa zdobyli 4 Mistrzostwa Śląska – 2 przypadły Martynie Klekot. W jeździe indywidualnej na czas i ze startu wspólnego w kategorii Elita kobiet, natomiast Kacper Nowicki został Mistrzem ze startu wspólnego, a Magdalena Purgal w jeździe indywidualnej na czas. Częstochowianie zdobyli również trzy vice mistrzostwa – dwa Magdalena Plich w jeździe indywidualnej na czas i ze startu wspólnego w Elicie kobiet oraz Bartosz Świerblewski ze startu wspólnego w kategorii junior młodszy. Warto też podkreślić że czwarty w juniorach młodszych był Michał Stefanek, 5 była Magdalena Sikora w młodziczkach i Kamil Ostojski 7 wśród Juniorów.

W Pucharze Polski w sobotę trzecie miejsce w jeździe indywidualnej na czas zajęła Martyna Klekot w Elicie kobiet, a 4 Magdalena Plich w U-23 kobiet.

W niedzielę w wyścigu ze startu wspólnego najlepiej spisał się Kacper Nowicki zajmując 5 miejsce w kategorii Junior, a Martna Klekot zajęła 6 miejsce w Elicie kobiet, Magdalena Plich była 15. W juniorach młodszych Bartek Świerblewski zajął również 15 miejsce na 170 startujących w tej kategorii.