Do trzech razy sztuka

Po dwóch poprzednich meczach towarzyskich w których częstochowianom nie dane było zwyciężyć, tym razem Raków wygrał. W sobotę przed własną publicznością rakowianie pokonali szóstą drużynę ubiegłego sezonu trzeciej ligi, grupy łódzko-mazowieckiej, Omegę Kleszczów, 4:1.

W zespole rywali wystąpił skład zbudowany tylko z zawodników testowanych. Szkoleniowiec Omegi tym samym nie wyraził zgody na podanie do wiadomości publicznej personaliów tych graczy.

Dwa trafienia dla drużyny pod wodzą Jerzego Brzęczka uzyskał testowany zawodnik Chrobrego GłogówPaweł Baraniak. Z pewnością Jego występ w sobotnim meczu przybliżył go do angażu w częstochowskim zespole. Spotkanie rozpoczęło się bardzo pechowo dla bramkarza Rakowa- Mariusza Stępnia, który już w siódmej minucie musiał opuścić boisko z powodu urazu jakiego doznał po starciu z jednym z zawodników Omegi.

Zastąpił go między słupkami Mateusz Kos, który bramki Rakowa bronił do końca spotkania. Premierowego gola w tym meczu jak i w barwach Rakowa zdobył dopiero w 22 minucie wspomniany wcześniej Paweł Baraniak. Gola, który podwyższył wynik na 2:0 uzyskał w 36 minucie przepięknym strzałem z rzutu wolnego, Łukasz Buczkowski.

Gdy kleszczowianie byli już myślami w szatni, bramkę na 3:0 zdobył ponownie Paweł Baraniak. W drugiej odsłonie drużyna Rakowa wystąpiła w zgoła odmiennym składzie niż w premierowej części meczu. Na boisku pojawiła się druga „11”. W 68 minucie drużyna przyjezdnych zdobyła jak się później honorowego gola strzelonego przez… jednego z testowanych piłkarzy.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania wynik z „wapna” ustalił Paweł Nocuń. Kolejny mecz towarzyski Raków Częstochowa rozegra we wtorek, 8 lipca br. O godzinie 10:30 na boisku treningowym nr.2 przy ulicy Sportowej 3 zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem T-Mobile EkstraklasyGKS-em Bełchatów.

4:1: P.Nocuń 85′ (karny)

RKS Raków Częstochowa: (I połowa): Mariusz Stępień (7 Mateusz Kos) – Łukasz Góra, Mariusz Holik, Daniel, Łukasz Buczkowski – Paweł Baraniak, Łukasz Kmieć, Wojciech Reiman, Joshua Balogun Kayode – Robert Brzęczek, Artur Pląskowski. (II połowa): Mateusz Kos – Bartłomiej Płatkowski, Sławomir Ogłaza, Radosław Werner, Tomasz Pełka – Paweł Marchewka, Diogo, Paweł Nocuń, Tomasz Żurawski, Przemysław Mońka – Artur Kierat.

Trener: Jerzy Brzęczek.