Raków pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski

Drużyna częstochowskiego Rakowa w sobotę przegrała przed własną publicznością z beniaminkiem pierwszej ligi, Wigrami Suwałki, 0:1. Tym samym częstochowianie na rundzie wstępnej w tym sezonie zakończyli swój udział w rozgrywkach Piłkarskiego Pucharu Polski.

Gola jak się później okazało na wagę awansu do kolejnej rundy zdobył w 42 minucie spotkania przepięknym strzałem, Karol Mackiewicz.

Mecz rozpoczął się bardzo niemrawo z obydwu stron. Na pierwszej celne udarzenie kibice musieli czekać aż do 18 minuty, kiedy to na bramkę Karola Salika uderzał Wojciech Reiman. Później na boisku grali już bardzo dobrze tylko piłkarze z Suwalszczyzny, którzy groźnie atakowali prawą stroną boiska. Najlepszy był na tej flance Mateusz Żebrowski, który nękał defensywę Rakowa.

Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka bramkę zdobyli w 42 minucie. Ponownie dośrodkowanie z prawej strony, piłka przeszła przez pole karne, ale czujnie całą akcję zamknął Karol Mackiewicz, który mocnym strzałem pod porzeczkę pokonał Przemysława Wróbla.

W drugiej odsłonie gospodarze zaprezentowali się lepiej ale tylko w początkowych minutach. W 47 minucie na bramkę gości strzelał Dariusz Pawlusiński, ale minimalnie chybił. Swoje okazje do zdobycia goli mieli także Robert Brzęczek i Joshua Balogun Kayode, ale tym zawodnikom w sobotę zabrakło szczęścia.

Częstochowianie po odpadnięciu z rozgrywek Piłkarskiego Pucharu Polski mogą się już skupić tylko na drugoligowych spotkaniach. Podopieczni Jerzego Brzęczka już w piątek, 1 sierpnia br. o godzinie 19:00 zmierzy się na wyjeździe z KS Energetykiem ROW-em Rybnik w ramach inauguracji nowego sezonu.

Natomiast drużyna Wigier Suwałki w 1.rundzie zmierzy się u siebie z Flotą Świnoujście.

26.07.2014, g.17:00- MSP „Raków”:

RKS Raków Częstochowa – SKS Wigry Suwałki 0:1, (0:1):