Wynik lepszy niż gra

Drużyna pod batutą Jerzego Brzęczka pokonała w meczu sparingowym trzecioligową Odrę Opole 2:1. Obie bramki częstochowianie strzelili w drugiej odsłonie spotkania. Choć Rakowianie momentami nie grali porywająco, to liczy się to co w sieci.

Szkoleniowiec Rakowa Jerzy Brzęczek sprawdził w tym meczu dwudziestu dwóch zawodników, w tym trenujących ostatnio z naszą drużyną: Patryka Murawskiego z Miedzi Legnica i Patryka Serafina z Hutnika Nowa Huta Kraków. Ten ostatni w najbliższych dniach ma podpisać kontrakt z klubem z Limanowskiego.

W premierowej odsłonie dużo lepiej od częstochowian prezentowali się gospodarze, którzy byli bliscy strzelenia gola. Ta sztuka udała im się dopiero w 45 minucie, kiedy gola głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zdobył Marcin Kocur.

W drugiej części gry na boisko zobaczyliśmy zgoła odmienną „jedenastkę” Rakowa od tej, która rozpoczęła mecz. Częstochowianie bramkę na 1:1 zdobyli w 65 minucie po strzale z „wapna”, Adriana Świerka. Po dziesięciu minutach było już 2:1 dla przyjezdnych po celnym strzale Tomasza Pełki.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Adrian Pluta. Obrońca, który powraca do gry po kontuzji kolana, spędził na boisku czterdzieści pięć minut. Częstochowianie kończyli mecz w „10” po czerwonej kartce otrzymanej przez Artura Pląskowskiego w 78 minucie spotkania.

Kolejne spotkanie towarzyskie piłkarze Rakowa Częstochowa rozegrają już w najbliższy poniedziałek, 14 lipca br. O godzinie 10:30 zmierzą się na wyjeździe z występującym w T-Mobile Ekstraklasie, Górnikiem Zabrze. Spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Sportowym KS Górnik im. Ernesta Pohla przy ulicy Roosevelta 81. Trenerem zabrzańskiej drużyny jest Józef Dankowski a piłkarzem były zawodnik klubu z Limanowskiego- Mateusz Zachara.

12.07.2014, g.11:00- Opole (Stadion Miejski Odra):

OKS Odra Opole – RKS Raków Częstochowa 1:2, (1:0):

Bramki:

1:0: Kocur 45′
1:1: A.Świerk 65′
1:2: Pełka 75′

OKS Odra Opole: Filip Wichman – Adrian Droszczak, Maciej Michniewicz, Mateusz Peroński, Damian Kiełbasa – Radosław Flejterski, Sebastian Deja, Rafał Brusiło, Krzysztof Gancarczyk – Marek Gładkowski, Marcin Kocur. Grali także: Grzegorz Kleemann, Michał Grochowski, Kamil Stępień, Bartosz Sobczyński, Marcin Niemczyk, Mateusz Iwan.

Trener: Zbigniew Smółka.

RKS Raków Częstochowa: (I połowa): Przemysław Wróbel – Radosław Stefanowicz, Sławomir Ogłaza, Mariusz Holik, Łukasz Buczkowski – Arkadiusz Porochnicki, Wojciech Reiman, Robert Brzęczek, Patryk Serafin, Joshua Balogun Kayode – Adrian Kural. (II połowa): Mariusz Stępień – Bartłomiej Płatkowski, Adrian Pluta, Radosław Werner, Eryk Krupa – Przemysław Mońka, Łukasz Kmieć, Adrian Świerk, Tomasz Pełka, Artur Pląskowski – Patryk Murawski.

Trener: Jerzy Brzęczek.

Jerzy Brzęczek dla Częstochowskiego Portalu Sportowego: Patrząc na całe spotkanie w naszym wykonaniu to wynik jest dla nas bardzo szczęśliwy. W pierwszej połowie nadziewaliśmy się na kontry Odry, z drugiej strony zagraliśmy w tym meczu innym ustawieniem i systemem. My także mieliśmy swoje sytuacje do strzelenia goli ale przeciwnik również groźnie atakował ale bardzo dobre interwencje Przemysława Wróbla uchroniły nas od straty bramek.

Niestety ale gola straciliśmy tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Jeżeli chodzi o naszą grę to Ona w sobotę była bardzo słaba. Podczas tego spotkania u niektórych zawodników było widać zmęczenie treningami ale u nas sezon zaczyna się dopiero za trzy tygodnie i na ten czas szykujemy się z formą. Oczywiście za tydzień mecz Rundy przedwstępnej Piłkarskiego Pucharu Polski z Piastem Karnin Gorzów Wielkopolski będziemy chcieli wygrać za wszelką cenę i awansować do kolejnej rundy.

Widać po Patryku Murawskim Jego długą przerwę od grania w piłkę po ciężkiej kontuzji. Widać u niego jeszcze brak praktyki piłkarskiej. Jeśli chodzi o Patryka Serafina to ma ten zawodnik potencjał aby dobrze grać. Patryk Serafin będzie na pewno zawodnikiem Rakowa. Jeżeli chodzi o Joshuę- My bardzo chcemy go tutaj ściągnąć ale pozostają jeszcze kwestie formalne co do Jego przynależności klubowej. Jesteśmy jeszcze zainteresowani dwoma bardzo ciekawymi piłkarzami ale jeszcze nie wiemy jaka będzie ich sytuacja w tych klubach, w jakich obecnie grają.

Oczywiście Ja chciałbym ich mieć w Rakowie jak najwcześniej ale z drugiej strony to „okienko transferowe” jest otwarte do końca sierpnia br. ale mam nadzieję, że transfery uda się w miarę szybko sfinalizować.