Raków remisuje z Zagłębiem i prezentuje nowe trykoty

„Jeśli nie możesz wygrać zrób wszystko, żeby zremisować”, tak właśnie postąpili piłkarze częstochowskiego Rakowa w sobotnim, prestiżowym spotkaniu z sosnowieckim Zagłębiem. Gola na wagę jednego punktu zdobył w pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy, Wojciech Reiman.

Przed spotkaniem odbyła się oficjalna premiera nowych strojów Rakowa, w jakich to piłkarze będą występowali przed własną publicznością. Trykoty te w cenie zaledwie 189 złotych są do nabycia w ciągłej sprzedaży w sekretariacie klubu.

Gospodarze byli bliscy zdobycia gola już w 6 minucie, kiedy to własnego bramkarza mógł pokonać… Marcin Sierczyński. Po tej sytuacji przyjezdni mogli prowadzić. Na strzał z dalekiej odległości zdecydował się Tomasz Szatan. Piłka po Jego atomowym uderzeniu trafiła w poprzeczkę!

Jednak w 38 minucie sosnowiczanie dopięli swego. Na strzał z za pola karnego zdecydował się Dawid Ryndak. Futbolówka po tym uderzeniu odbiła się od poprzeczki, dopadł do niej Jakub Arak i strzelił do pustej bramki!

W drugiej odsłonie żwawiej rozpoczął Raków. W 51 minucie po strzale Łukasza Kmiecia piłka nie znalazła drogi do bramki. Gdy wydawało się, że pełna pula trafi do Sosnowca, częstochowianie zdobyli gola.

Sprzed pola karnego uderzał Serafin, piłka odbita od Da Silvy uderzyła w słupek i trafiła pod nogi Reimana, który wpakował piłkę do siatki.

Po ostatnim gwizdku sędziego „słownie dostało się” piłkarzom Zagłębia Sosnowiec od ich najzagorzalszych fanów: „Co Wy robicie, Wy nasze barwy hańbicie” i ” Zagłębie to My a nie Wy” to jedyne słowa, które można zacytować podczas tej relacji.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w sobotę, 6 września br.. Na Stadionie im.Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu zmierzy się z tamtejszą Kotwicą. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00. W zespole Kotwicy występuje dwóch byłych piłkarzy częstochowskiego Rakowa: Bartosz Soczyński oraz Radosław Strzelecki.

30 sierpnia 2014, 17:00 – Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski Raków):

RKS Raków Częstochowa – STS Zagłębie Sosnowiec 1:1, (0:1):

0:1: Arak 38′
1:1: Reiman 90+1′

Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg). Żółte kartki: Pawlusiński (49′-faul), Holik (52′- faul), Pełka (79′ – faul)- Sierczyński (45′ – faul).

RKS Raków Częstochowa: 1. Przemysław Wróbel – 16. Mariusz Holik (75′ 13. Tomasz Pełka), 2. Adrian Pluta, 5. Daniel, 20. Przemysław Mońka – 11. Dariusz Pawlusiński, 4. Wojciech Reiman (kpt), 10. Łukasz Kmieć (58′ 18. Diogo), 14. Robert Brzęczek (76′ 6. Patryk Serafin), 29. Joshua Balogun Kayode (58′ 19. Adrian Kural) – 9. Artur Pląskowski.

Rezerwowi: 33.Mateusz Kos – 3.Łukasz Góra, 17.Arkadiusz Porochnicki.

STS Zagłębie Sosnowiec: 22. Mateusz Matracki – 7. Marcin Sierczyński, 19. Sławomir Jarczyk, 10. Krzysztof Markowski, 3. Radosław Kursa – 16. Dawid Ryndak (69′ 23. Hubert Tylec), 29. Łukasz Matusiak, 17. Sebastian Dudek (81′ 25. Kamil Zalewski), 8. Tomasz Szatan, 9. Mateusz Wrzesień – 18. Jakub Arak (69′ 88. Piotr Giel).

Rezerwowi: 12.Wojciech Fabisiak – 3.Daniel Kutarba, 27.Przemysław Mizgała, 31.Łukasz Tumicz.

Trener: Mirosław Smyła.

Piłkarz meczu: Wojciech Reiman (RKS Raków Częstochowa)