Raków wygrywa drugi raz z rzędu!

Kolejne zwycięstwo w tym sezonie odnieśli podopieczni Jerzego Brzęczka. Tym razem częstochowianie po bramce z 62 minutyArtura Pląskowskiego pokonali Górnika Wałbrzych, 1:0.

Wynik ten jest najmniejszym wymiarem kary, jaki Raków sprawił swoim rywalom. Częstochowianie w sobotnim spotkaniu stworzyli sobie mnóstwo wybornych sytuacji do zdobycia goli ale wykorzystali tylko jedną.

W 62 minucie piłkarze Rakowa w końcu dopięli swego. Artur Pląskowski dostał piłkę przed polem karnym. Na plecach miał obrońcę ale zdołał odwrócić się i wejść z piłką w pole karne. Zdecydował się na strzał i piłka odbita od słupka wpadła do bramki.

Kolejne spotkanie ligowe częstochowianie rozegrają w najbliższą sobotę, 23 sierpnia br. O godzinie 17:00 zmierzą się przed własną publicznością z Wisłą Puławy. Drużyna prowadzona przez Marcina Jałochę z dorobkiem jednego punktu zamyka tabelę drugiej ligi.

16.08.2014, g.17:00- Wałbrzych – Stadion Aqua-Zdrój:

KS Górnik Wałbrzych – RKS Raków Częstochowa 0:1, (0:0):