Finałowy dzień Akademickich Mistrzostw Polski za nami

W dniu dzisiejszym odbył się trzeci rozstrzygający dzień Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet Warszawa 2011.

W dniu dzisiejszym rozegrane zostały mecze, które rozstrzygały o ostatecznej kolejności w całej imprezie. My emocjonowaliśmy się meczami półfinałowymi i jak się później okazało meczem o złoto. W pierwszym półfinale na parkiecie zaprezentowały się uczelnie Uniwersytetu Łódzkiego oraz Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Nasze podopieczne już do przerwy postawiły milowy krok do wielkiego finału gdyż po tej części gry prowadziliśmy już 3:0. W drugiej odsłonie pojedynku zawodniczki AJD dorzuciły jeszcze dwie bramki i ostatecznie pokonały przeciwniczki 5:0. W drugiej parze półfinałowej Uniwersytet Szczeciński uległ Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie 0:5.

0:5 Wolak 24’

W wielkim finale doszło do pojedynku pomiędzy Akademią Jana Długosza w Częstochowie a zespołem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. W pierwszej połowie to dziewczyny z Konina miały przewagę którą udokumentowały zdobyciem dwóch goli. Po zmianie stron do głosu doszły nasze zawodniczki które po trafieniach Kamili Kmiecik (19’) oraz Katarzyny Matczak (23’) wyrównały stan pojedynku na 2:2 i jak się później okazało doprowadziły do konkursu rzutów karnych. Niestety w końcówce spotkania (24’) czerwoną kartką ukarana została powołana na konsultację pierwszej reprezentacji Polski Karolina Klabis i w jej miejsce na placu gry zobaczyliśmy rezerwową bramkarkę. W konkursie „jedenastek” lepsze okazały się zawodniczki Konina które nieznacznie bo tylko 4:5 pokonały nasz zespół.

Akademia Jana Długosza w Częstochowie – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie
Wynik: 2:2 (0:2) karne: 4:5

0:1 Sałata 9’
0:2 Kwitowska 17’
1:2 Kmiecik 19’
2:2 Matczak 23’

Kartki:
Czerwona – Karolina Klabis 24’ (AJD Częstochowa)

Nasze sreberka wystąpiły podczas turnieju w następującym składzie:
Bąk Katarzyna, Jędrak Aleksandra, Klabis Karolina, Kmiecik Kamila, Lenarczyk Izabela, Lenarczyk Nina, Matczak Katarzyna, Maziarz Justyna, Mikołajczyk Monika, Nowakowska Anita, Oracz Marta, Sobczak Agnieszka, Wolak Agnieszka

Sztab szkoleniowy naszej drużyny:
Mroczek Waldemar, Bodziachowski Włodzimierz, Seifryd Włodzimierz

Oprócz drugiego miejsca na turnieju nasze podopieczne zdobyły również tytuł najlepszej uczelni społeczno – przyrodniczej.

Źródło: gol.futbolowo.pl