Częstochowski dreszczowiec

Kibice zgromadzeni w dzisiejsze przedpołudnie na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 nie mogli narzekać na nudę. Wynik spotkania rozstrzygnął się dopiero w 77 minucie.

Pierwsza połowa dzisiejszego spektaklu była bardzo wyrównana a gra toczyła się najczęściej w środkowej części boiska. Pomimo tego iż obie ekipy miały swoje sytuacje to jednak ta odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.
W przerwie spotkania nasza drużyna wykorzystała dwie zmiany. Na placu gry pojawiła się Sandra Sukiennik która zmieniła Martynę Jeziorską oraz Marta Di Giusto która zastąpiła Agnieszkę Wolak.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie do pierwszej. Znów lekką przewagę miała drużyna gospodyń lecz brakowało wykończenia jej akcji. W końcu nadeszła 77 minuta w której po jednej z kontr naszej drużyny bramka przyjezdnych została odczarowana. Do notesu sędziny wpisała się Katarzyna Matczak. Trafienie to spowodowało iż drużyna Katowic musiała zaatakować a mądrze grające podopieczne trenera Seifryda rozgrywały swoje akcje z kontry.

W 86 minucie Gol zadał drugi cios. Tym razem po dobrej akcji Kasi Matczak pięknym trafieniem popisała się niezawodna Justynka Maziarz. To trafienie podłamało zawodniczki ze stolicy Śląska. Przyjezdne nie zdążyły jeszcze dobrze rozegrać piłki a mieliśmy już 3:0. Tym razem na listę strzelczyń wpisała się Natalia Klyta która jak się później okazało ustaliła wynik spotkania. Przed dzisiejszym spotkaniem w szatni Częstochowskiej drużyny doszło do przekazania opaski kapitana.

Tę funkcję od tego meczu w miejsce Kamili Kmiecik pełnić będzie jej rówieśniczka Aleksandra Jędrak. Dzięki tej wygranej nasze podopieczne utrzymały fotel lidera który dzierżyć będą co najmniej przez następne dwa tygodnie kiedy to udadzą się na wyjazdowy mecz do Krakowa.

23.10.2011 h 11:00, Częstochowa
Gol Częstochowa – 1FC AZS AWF Katowice II 3:0 (0:0)