Wysoka porażka z Nielbą Wągrowiec

Piłkarze Rakowa przegrali w meczu 23 kolejki z Nielbą Wągrowiec 0:4. Spotkanie zostało przerwane na kilka minut ze względu na opady śniegu i mało widocznie linie boiskowe.

Niezbyt licznie przybyłych kibiców na stadion przy ulicy Limanowskiego spotkała dzisiaj niemiła niespodzianka. W pierwszych minutach dzisiejszego spotkania to czerwono-niebiescy mogli prowadzić, a to za sprawą strzału Kamila Witczyka, ale bramkarz gości skierował na rzut rożny.

Niestety później na boisku dominowali już podopieczni trenera Piotra Gruszki, którzy z łatwością przeprowadzali kolejne akcje i przedostawali się w pole karne Mateusza Kosa.

W 24 minucie spotkania po ładnej akcji i wrzutce w pole karne na miejscu znalazł się Tomasz Mikołajczak, który otworzył wynik meczu.

Gdy rozpoczęła się druga połowa spotkania nikt nie spodziewał się dalszego strzelania bramek przez gości oraz ataku zimy, która na kilka minut uniemożliwiła rozgrywanie spotkania. Kolejne trafienia zaliczyli Tomasz Mikołajczyk oraz Adrian Pietrowski, a słabo grający Raków dobił Łukasz Szczepaniak z rzutu karnego. W końcówce dzisiejszego meczu nasza drużyna odpowiedziała kilkoma strzałami z dystansu, niestety mocno niecelnymi.

Gdyby strzał Kamila Witczyka wylądował w bramce, być może losy meczu potoczyły by się inaczej, a tak gra był chaotyczna, niedokładana i była czytelna dla naszego rywala – powiedział Jerzy Brzęczek na pomeczowej konferencji.

Bardzo się cieszymy ze zdobycia trzech punktów, których szczerze nie spodziewaliśmy się – powiedział trener gości Piotr Gruszka.