XII Wielkanocny wyścig kolarski w Kłomnicach

W miniony weekend (14-15 kwietnia) w Kłomnicach niedaleko Częstochowy odbył się XII Wielkanocny Wyścig Kolarski. Start i meta usytuowane były na ulicy Pocztowej koło Urzędu Gminy. Z bardzo dobrej strony podczas sobotniej jazdy indywidualnej na czas pokazała się Martyna Klekot z Kolejarza Jury Częstochowa.

Na wyścig wielkanocny zjechało ponad 500 zawodników i zawodniczek z różnych stron Polski. Nie zabrakło również wychowanków Kolejarza Jury Częstochowa i Błękitnych Koziegłowy.

Jak wspomniano na wstępie jazdę indywidualną na czas w elicie kobiet wygrała Martyna Klekot. Zawodniczka Kolejarza Jury na mecie wyprzedziła Edytę Jasińską i Paulinę Brzeźną.

W gronie juniorek młodszych 11. był Magdalena Plich, a wśród juniorów młodszych na 31. pozycji finiszował Bartosz Tyźlik.

W wyścigu na czas młodziczek 5. miejsce zajęła Monika Salomon (Błękitni), 7. był Bartosz Świerblewski (Kolejarz)

Z kolei w niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego Klekot wywróciła się i tym samym straciła miejsce w czołówce. Na podium stanęła tylko Salomon, która w swojej kategorii wiekowej uplasowała się na 3. pozycji.

źródło: klomnice.pl