III liga grupa – opolsko-śląska

Zwycięstwo JDB Skry Częstochowa i remis Victorii Częstochowa to wyniki 20 kolejki, która w środę została rozegrana na obu częstochowskich boiskach.

Szczególnie cieszyć mogą 3 oczka które może dopisać sobie w tabeli JDB Skra Częstochowa. Podopieczni Jana Wosia skromnie pokonali u siebie trzecią drużynę III-ligi – Polonię Łaziska Górne. Bramkę i asystę w tym meczu zaliczył powracający po kontuzji Karol Tomczyk.

JDB Skra Częstochowa – Polonia Łaziska 2:0 (1:0)
1:0 Tomczyk 29 ’
2:0 Gliński 83′

Skra Częstochowa: Woldan – Kowalski, Gerega, Nogal (4. Korbel), Tomczyk, Gliński, Musiał, Piwiński, Krawczyk, Pokotyluk, Sobala (64. Bik)

Polonia Łaziska Górne: Franke – Gersok (66. Majsner), Mazur, Króliczek, Suchecki, Kaszok, Bryk, Pastuszak (44. Korcz), Rączka, Paździorny, Sikora

Kolejny punkt w tabeli zdobyła też częstochowska Victoria, jednak w meczu ze Skałką Żabnica mogła zainkasować ich komplet. Gdyby nie przestrzelony rzut karny w pierwszej połowie oraz dwie nietrafione stu procentowe sytuacje pod koniec meczu to 3 punkty pozostały by dziś na Krakowskiej.

Victoria Częstochowa – Skałka Żabnica 1:1 (0:1)
0:1 J. Kosturik 25 ’
1:1 R. Stefański 59 ’

Victoria Częstochowa: Pląskowski, Stefański T., Gębicz, Stefański Ł., Stefański R. (75′ Śliwakowski), Toborek, Bolechowski, Wiśniewski, Kyzioł, Lenartowski, Kołodziejczyk

Skałka Żabnica: Nowakowski, Jaroszek, Dudka, Pełka, Planeta, Janik, Biegun, MBachu (60′ Kupczak), Rozmus, Kosturik (78′ Gdovicin), Urbański