„Loreta” wciąż niezdobyta

Czwarte zwycięstwo w czwartym meczu na wiosnę na Loretańskiej odniosła w piątek JDB Skra Częstochowa. Podopieczni Jana Wosia pokonali tym razem zespół LZS-u Piotrówki 2:0. Bramki dla Skry padały pod koniec spotkania.

W tym spotkaniu gospodarze od 24 minuty grali w przewadze jednego zawodnika gdyż czerwoną kartkę za brutalny faul na Valentinie Jeromience otrzymał gracz gości Mpako Ndemy Zaraha. Piłkarze Skry zarówno w pierwszej jak i drugiej odsłonie meczu ciągle atakowali, ale obrona Piotrówki i ich bramkarz aż do 81 minuty wychodzili obronną ręką.
Dopiero wtedy golkipera gości uprzedził strzałem głową Mateusz Woldan po centrze Mateusza Bika.

Po tym golu przyjezdni rzucili się do odrabiania strat, stwarzając sobie dwie klarowne sytuacje. Odsłonięcie gości pozwoliło Skrze stworzyć dwie dogodne sytuację z których jedna zakończyła się golem. Najpierw jednak w idealnej sytuacji w słupek trafił Łukasz Pietrasiński. Potem „zimną krew” w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości zachował Kamil Groborz i gospodarze podtrzymali tym samym zwycięską passę meczów na Loretańskiej.

JDB Skra Częstochowa – LZS Piotrówka 2:0 (0:0)
1:0 M. Woldan 81′ as. M. Bik
2:0 K. Groborz 90′ as. M. Bik

JDB Skra:
P. Woldan – M. Kowalski (80′ M. Bik), M. Woldan, K. Gerega – K. Tomczyk – K. Sobala (69′ P. Mazur), A. Musiał, V. Jeriomenko (59′ Ł. Pietrasiński), D. Krawczyk (46′ K. Korbel) – M. Pokotyluk, K. Groborz.

LZS:
M. Musioł – P. Konieczny, R. Jakubczyk, M. Sobota – Ł. Kuz, A. Mużyłowski – M.N. Zarah, B. Gwiaździński, E.L. Ekwueme, B. Dziliński (68′ P. Górnicki),A.F. Kwame – A.S. Goringo.

Żółte kartki:
D. Krawczyk 27′, K. Groborz 31′, M. Woldan 57′, P. Mazur 73′ ,M. Kowlaski 77′ (Wszyscy Skra)

Czerwona kartka:
M. N. Zarah 24′ (LZS)

Zawody sędziował: Sz. Skowroński (główny) oraz Ł. Stęchły, S. Hutny (asystenci) – wszyscy Tychy.