Wyjazd na Mistrzostwa Polski kadetów z Klubu Sportów Walki „Start”

W ostatni weekend odbyły się Mistrzostwa Polski kadetów w Kick-boxingu w formułach light i semi contact. Częstochowscy zawodnicy Klubu Sportów Walki „Start” spisali się rewelacyjnie. Zdobyliśmy trzy brązowe medale i jeden srebrny – mówi trener zawodników Łukasz Wabnic.

Fotorelacja z zawodów

Mistrzostwa w Bielsku-Białej okazały się szczególnie udane dla Dawida Kotarskiego. Częstochowianin dwa razy stanął na podium. W formule semi-contact w kat. – 47kg. wywalczył brązowy medal natomiast w formule light-contact sięgnął po srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski.

Bardzo dużo emocji dostarczyła nam jedna z walk Dawida w semi-contact. Zmierzył się w niej z zawodnikiem, z którym przegrał w finale na Mistrzostwach Polski Południowej. Teraz na Mistrzostwach polski była to jedna z walk eliminacyjnych i wiadomo, że jeden z zawodników musi odpaść i starci szanse na medal. Było sporo emocji, a walka skończyła się zwycięstwem Dawida. Bardzo dobrze reagował na moje polecenia, aby atakować przeciwnika dłuższymi seriami i uważać na jego dynamiczne kopnięcia na twarz-mówi Wabnic. Najważniejsze jednak iż w tej rewanżowej walce to Dawid miał delikatną przewagę i to przeciwnik próbował gonić straty.

Kolejny zawodnik „Start-u” Rafał Sztark zdobył brązowy medal w light-contact w kat. – 57kg.

Dla Rafała walki na MP były szczególnie trudne. Po pierwszym dniu zawodów w semi-contact, Rafałowi nie udało się jako jedynemu z naszej trójki startujących zdobyć medalu. Dlatego w niedzielę był bardzo spięty, a medale kolegów były elementem podnoszącym napięcie i było ryzyko że się wypali psychicznie. Widać było, że w walce traci zdecydowanie więcej energii niż zazwyczaj. Jednak chęć dołączenia do kolegów mających już sukcesy dodała Rafałowi skrzydeł i pomimo iż w drodze do medalu miał dwóch bardzo ciężkich przeciwników, pokonał wszystkie przeszkody i dopiero walka o wejście do finału nie poszła po jego myśli. Był to bardzo trudny przeciwnik a dodatkowo Rafałowi trochę brakowało już kondycji. Walki o wejście do strefy medalowej kosztowały go więcej energii niż zazwyczaj. Prawdopodobnie w momencie gdy znalazł się w strefie medalowej napięcie i stres trochę odpuściły i zmęczenie było bardziej odczuwalne.

Pomimo iż Rafał przegrał w walce półfinałowej jestem z niego bardzo zadowolony, ponieważ wiem, że dał z siebie 100% swoich możliwości, a w ostatniej walce dodatkowo trafił na bardzo doświadczonego zawodnika trenującego ponad sześć lat, dla którego obecne mistrzostwa były czwarte z rzędu i zawsze wracał z medalem -komentuje trener młodych kick-boxerów.

Trzecim reprezentantem Klubu Sporów Walk był Damian Pędzik. Pierwszy raz startował na imprezie tak wysokiej rangi i zadebiutował zdobywając brązowy krążek w formule semi-contact kat. + 69kg.

-Damian najkrócej trenuje z wymienionej trójki i ma jeszcze kilka elementów nad którymi należy popracować, ale ma również wiele silnych stron. Świetnie radzi sobie ze stresem i dysponuje mocnymi kopnięciami – dodaje Wabnic.

Klub Sportów Walki „Start” zaprasza na zajęcia Kick-boxingu, dzieci i młodzież w przedziale wiekowym od 8 do 14 lat, we wtorki i piątki od godziny 18.00 do 19.00 w SP 49 przy ul. Jesiennej 42, KSW Start zaprasza także starszych do sekcji znajdującej się w hali „Częstochowianka” przy ul. Rejtana.