Wyjazdowa niemoc Skry przerwana

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo od 7 spotkań odnieśli w ramach 24 serii spotkań III – ligi piłkarze JDB Skry Częstochowa, którzy w sobotę wygrali w Wodzisławiu Śląskim z miejscowym Startem-Odrą 2:0.

Obie bramki dla podopiecznych Jana Wosia padły w drugiej połowie po precyzyjnych dośrodkowaniach z rzutów rożnych egzekwowanych przez B. Glińskiego. Najpierw w 63 minucie z bliskiej odległości wykończył Mateusz Woldan, a 10 minut później głową Kamil Groborz.

Zasłużonemu zwycięstwu częstochowian towarzyszyła również owacja miejscowych kibiców dla obecnego trenera Skry Jana Wosia któremu na stadionie w Wodzisławiu zgotowano gorące przywitanie, za jego wieloletnie występy w barwach wodzisławian, kiedy to zespół Odry występował na boiskach Ekstraklasy.

Start Odra Galmet Bogdanowice – JDB SKRA Częstochowa 0:2 (0:0)
0:1 M. Woldan 63 ’
0:2 K. Groborz 74 ’

Żółte kartki: K. Rybak (75′ Start-Odra)

Start-Odra:
T. Bąkowski – A. Dzionsko, J. Bańczyk (83′ A. Cichy), P. Sławik, T. Harmata, M. Krupa, Ł. Staniek (78′ B. Szepeta), Kang Ho Jung, A. Gać (61′ T. Młynek), P. Polak, B. Zyguła (72′ K. Rybak)

Skra:
A. Woszczyna – M. Kowalski (72′ M Bik), K. Gerega, M. Woldan, K. Tomczyk, A. Musiał (58′ V. Jeriomenko), S. Piwiński, B. Gliński, K. Korbel (46′ P. Mazur), K. Groborz, M. Pokotyluk (46′ K. Sobala)

Zawody sędziowali: Paweł Szlufarski (główny) oraz Jacek Tokarski i Sławomir Bryś (asystenci) – KS Kluczbork.