VII Międzynarodowy Turniej Bokserski w Jaworznie

W dniach 11-13.05.2011r w Jaworznie odbył się VII Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna. To już drugi turniej z kolei, który organizowany był dla uczczenia pamięci nieodżałowanego trenera, wielkiego człowieka boksu – Roberta Kopytka. W turnieju uczestniczyli zawodnicy z całej Polski oraz z Czech i Ukrainy. W piątek odbywały się walki eliminacyjne, w sobotę walki półfinałowe, a w niedzielę walki finałowe.

Fotorelacja z zawodów

Kolejny dobry występ mają za sobą zawodnicy z UKS „Blachownia” oraz Startu Częstochowa, w kategorii wiekowej junior.

Zawodnik Startu Częstochowa Tomasz Kałuża (waga 75kg), w walce eliminacyjnej wygrał z Mateuszem Ziomek z Wisłoka Rzeszów, natomiast w półfinale przegrał z Mateuszem Niebiesny z Jawor Team Jaworzno, zajmując w turnieju III miejsce.

Natomiast Jacek Rup z UKS „Blachownia” (waga 91 kg.) w kolejnym turnieju bokserski zaprezentował bardzo dobre wyszkolenie techniczne dotarł do finału. W nim, po stojącej na dobrym poziomie walce, przegrał nieznacznie na pkt. (różnicą 1 pkt.) z Kamilem Barańskim z RUSHH Kielce zajmując tym samym II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Jaworznie.