Miniżużlowy weekend w Rybniku

Ze względu na opady deszczu dopiero w niedzielę (13 maja), a nie jak pierwotnie planowano dzień wcześniej udało się przeprowadzić pierwszą rundę tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Polski w klasie 80-125 cc. Zawody w Rybniku zakończyły się zwycięstwem reprezentanta gospodarzy, Roberta Chmiela.

Najlepiej z młodych częstochowian wypadł Michał Gruchalski który z dorobkiem 8 punktów został sklasyfikowany ósmej pozycji. Z dorobkiem 7 „oczek” na dziewiątym miejscu zawody zakończył natomiast Daniel Zięba. Żadnych punktów w Rybniku nie wywalczył z kolei Adrian Bialk.

Klasyfikacja I rundy IMP:
1. Robert Chmiel (Rybki Rybnik) – 14 (3,2,3,3,3)
2. Kamil Wieczorek (Rybki Rybnik) – 13 (1,3,3,3,3)
3. Kamil Nowacki (GUKS Speedway Wawrów) – 12 (w,3,3,3,3)
4. Rafał Karczmarz (GUKS Speedway Wawrów) – 12 (2,3,2,2,3)
5. Alan Szczotka (GUKS Speedway Wawrów) – 12 (2,3,3,2,1)
6. Marcel Studziński (GUKS Speedway Wawrów) – 11 (3,1,2,3,2)
7. Dawid Dawidowski (Lotos Wybrzeże Gdańsk) – 11 (3,2,2,2,2)
8. Michał Gruchalski (UŚKS Speedway Częstochowa) – 8 (3,2,1,2,0)
9. Daniel Zięba (UŚKS Speedway Częstochowa) – 7 (2,1,1,1,2)
10. Aureliusz Bieliński (Lotos Wybrzeże Gdańsk) – 3 (1,2,0,d,d)
11. Kamil Łodożyński (Lotos Wybrzeże Gdańsk) – 3 (0,d,2,d,1)
12. Karol Kossman (Lotos Wybrzeże Gdańsk) – 3 (w,t,1,d,2)
13. Adrian Bialk (UŚKS Speedway Częstochowa) – 0 (w,d,d,d,d)

Duety GUKS Speedway Wawrów wywalczyły pierwsze i trzecie miejsce w rozegranej w niedzielę (13 maja) na torze w Rybniku, I rundzie Pucharu Polski Par Klubowych w miniżużlu. Jeźdzców z Gorzowa Wielkopolskiego na podium przedzielił tylko duet gospodarzy.
Piąte miejsce w tej imprezie z dorobkiem 15 pkt przypadło z kolei pierwszemu duetowi UŚKS Speedway Częstochowa. W „piątej ekipie” tego turnieju najwięcej punktów 8 wywalczył Michał Gruchalski, natomiast 6 „oczek” padło łupem Kacpra Kupczaka. Kolejna ekipa spod Jasnej Góry zdobyła 8 punktów i tym samym uplasowała się pozycję niżej. Liderem tej pary był zdobywca 7 „oczek”, Daniel Zięba. 1 punkt do dorobku zespołu dorzucił z kolei Adrian Bialk.