Mistrzostwa Polski w triathlonie

W minioną niedzielę (15 lipca), w Konopiskach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski triathlonie na dystasnies sprinterskim. W gronie kobiet zwyciężyła Agnieszka Jerzyk z Leszna, wśród mężczyzn triumfował Sylwester Kuster z Rumii

W niedzielne popołudnie najlepsi polscy specjaliści od triathlonu spotkali się w Konopiskach. Tam rywalizowali w mistrzostwach kraju na dystansie sprinterskim. Panie i panowie mieli do pokonaina dystans 750 metrów (pływanie w zbiornik Pająk), 20 km jazdy na rowerze oraz i 5 km biegiem.

Pod nieobecność głównej faworytki do złota Marii Cześnik, zwyciężyła Agnieszka Jerzyk. Zawodniczka KS Real 64 Leszno, która podobnie Jan Cześnik ma już kwalifikacje olimpijską, do mety dotarła w czasie 1:02, 03,90 s. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Otworowska, trzecie Agnieszka Cieślak. Z grona częstochowianek na 20 miejscu ukończyła zawody Aleksandra Antkiewicz.

Wśród panów najlepszy okazał się Sylwester Kumiak z Rumii. Wygrał w czasie 57:21, 65 s. Najlepszym zawodnikiem w Częstochowy był Adam Kuśka. Zajął on 59 miejsce.

źródło: serwis sportowy TVP Katowice