Michał Walentek najlepszy w Krajowym Turnieju Elity w Sobótce

W Sobotę 8 września 2012 w Sobótce odbył się Krajowy Turniej w kategorii Elita. Nasz klub reprezentował jedynie Michał Walentek, który w grze pojedynczej okazał się najlepszy a w parze z Mateuszem Pietruszką zajął drugie miejsce.

Michał po wygraniu trzech meczy w grupie bez straty seta. W półfinale zmierzył się z Wojciechem Cerazym z KS Chojnik Jelenia Góra. Początek pierwszego seta to świetna gra Wojtka, który bardzo odważnie zaczął mecz(9:2), ale widać było,że tempo gry stopniowo go osłabiało co przekładało się na częstsze błędy oraz większą pewność w grze Michała, który jest bardzo dobrze przygotowany do tego sezonu. Pierwszy set wygrał Wojciech Cerazy 21:17. Drugi set to już bezbłędna gra Michała i wygrana 21:12. W trzeciej odsłonie lepszy okazał się Walentek wygrywając 21:14 a cały mecz 17:21 21:12 21:14.

W finale przeciwnikiem Michała był Michał Szymczak. Mecz znów nie zaczął się po myśli naszego zawodnika który na 1 przerwę schodził z wynikiem 5:11.Całe szczęście złapał swój meczowy rytm i wygrał pierwszego seta 21:15. Walentek drugi set rozpoczął po swojej myśli na przerwę schodził wynikiem 11:8 niestety zgubił koncentrację na parę punktów i zmienił sposób rozgrywania akcji co przełożyło się na przegranie seta 17:21. Trzeci set to już dominacja naszego zawodnika od początku do końca seta. Po przerwie było już 11:4 a set zakończył się wynikiem 21:10 mecz zakończył się więc wynikiem 21:15 17:21 21:10.

W meczu o 1 miejsce w deblu mężczyzn Walentek/Pietruszka ulegli parze Cerazy/Szymczak 21:11 21:14.

To był pierwszy turniej w wykonaniu tej pary i widać było brak zgrania na boisku oraz zbyt dużą ilość błędów.

źródło: bkskolejarz.pl