Skra przegrała ze Swornicą

Podopieczni Jana Wosia przegrali 1:2 (0:1) ze Swornicą Czarnowąsy. Bramkę dla Skry strzelił Karol Tomczyk (76′), a dla gości Mateusz Bębas (8′ i 57′). W drugim spotkaniu dzisiejszego dnia Odra Opole wygrała z zespołem LZS Leśnica 4:1.

Wielkie zaskoczenie zapanowało po końcowym gwizdku arbitra na stadionie przy ulicy Loretańskiej. Już w 8 minucie dzisiejszego meczu Mateusz Bębas wykorzystał błąd słabo dysponowanego bramkarza gospodarzy Adriana Woszczyny. Po przerwie ten sam zawodnik podwyższył rezultat na 0:2. Kontaktową bramkę dla podopiecznych Jana Wosia zdobył z rzutu karnego Karol Tomczyk. Mimo ambitnej gry drużyny Skry to drużyna spod Opola wywozi komplet trzech oczek.

Dodajmy ciekawostkę, że jednym z założycieli klubu Swornica był Antoni Janik, który przybył do Czarnowąs 11 kwietnia 1945 roku z okolic Częstochowy by zostać pierwszym Kierownikiem placówki oświatowej i prowadził kursy repolonizacyjne, między innymi poprzez sport, w Czarnowąsach najpopularniejsza była piłka nożna.

19.10.2012, godzina 18.30, Częstochowa (ul.Loretańska 20).

JDB Skra Częstochowa – Swornica Czarnowąsy 1:2 (0:1)

0:1 Mateusz Bębas 8`
0:2 Mateusz Bębas 57`
1:2 Karol Tomczyk 76` (rzut karny)

Sędziował: Marek Serwaczak (Zabrze).

Żółte kartki: Drzymont – Kołodziej

Skra Częstochowa: 25.Adrian Woszczyna, 15.Marcin Kowalski (46` 10.Adrian Musiał), 4.Mateusz Woldan, 16.Konrad Gerega, 11.Karol Tomczyk, 22.Mateusz Bik (46` 6.Bartosz Gliński), 8.Marcin Drzymont, 21.Sławomir Piwiński, 19.Sebastian Siwek (73` 17.Maciej Wolski), 7.Kamil Sobala (62` 20.Łukasz Pietrasiński), 9.Marcin Chmiest.

Rezerwowi: 12.Przemysław Woldan, 3.Hubert Świder, 26.Mateusz Zaczyński.

Trener: Jan Woś

Swornica Czarnowąsy: 1.Jakub Bella, 5.Bartosz Steczek, 2.Paweł Kołodziej, 4.Błażej Wróbel, 15.Piotr Kurc, 3.Mateusz Dłutowski (84` 16.Bartłomiej Semik), 20.Dominik Franek, 8.Filip Sikorski (90` 7.Adam Steczek), 10.Mateusz Bednarski (74` 11.Kamil Kowalczyk), 17.Mateusz Bębas (87` 6.Wojciech Szydziak), 9.Wojciech Ścisło.

Rezerwowi: 12.Tomasz Minkiewicz, 19.Jacek Szwed.