Wejherowianie urwali punkty Rakowowi!

Podopieczni Jerzego Brzęczka po raz kolejny przed własną publicznością nie zdobyli pełnej puli. Drużyną, która im w tym przeszkodziła okazał się Gryf Orlex Wejherowo.

Gospodarze do sobotniego spotkania przystąpili osłabieni brakiem Daniela da Silvy oraz Bartosza Soczyńskiego. Obaj piłkarze pauzowali za nadmiar żółtych kartek. W meczowej „18” zabrakło także Łukasza Kmiecia, który wciąż leczy uraz.

W kadrze meczowej znalazło się za to miejsce dla nowo pozyskanego w ostatnich dniach, 22-letniego obrońcy, Łukasza Kominiaka który zadebiutował w sobotnim spotkaniu, wchodząc na boisko w 56 minucie.

Gospodarze byli bardzo blisko zainkasowania kompletu punktów w spotkaniu z beniaminkiem drugiej ligi, grupy zachodniej. Częstochowianie uzyskali prowadzenie po dwójkowej akcji : Góra – Bezerra. Po precyzyjnym podaniu tego pierwszego, brazylijczyk ładnym i płaskim strzałem pokonał Ferrę.

Niestety, na pięć minut przed końcem meczu po bardzo problematycznym rzucie karnym podyktowanym chwilę wcześniej za sprawą faulu Góreckiego, rywale dopięli swego. Pewnym egzekutorem z „wapna” okazał się Kostuch, który pokonał Kosa. Co ciekawe, wejherowianie mogli sobotnie spotkanie nawet wygrać. W 90 minucie w sobie tylko wiadomy sposób Fidziukiewicz nie trafił z ostrego kąta do pustej bramki.

W całym spotkaniu arbiter główny, Pan Marek Opaliński z Legnicy pokazał aż… dziewięć żółtych kartek. Mecz Rakowa z Gryfem Orlex Wejherowo z Trybuny VIP-owskiej oglądał były piłkarz Wisły Kraków i Reprezentacji Polski, Maciej Żurawski. Popularny „Żuraw” w krakowskim klubie pełni rolę skauta i podróżuje po stadionach całej Polski w poszukiwaniu talentów.

Kolejne spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra na wyjeździe w sobotę, 27 października o godzinie 15:00. Rywalem podopiecznych Jerzego Brzęczka będzie KS Rozwój Katowice.

20.10.2012, g.15:00, Częstochowa:

RKS Raków Częstochowa – WKS Gryf Orlex Wejherowo 1:1, (0:0)