W Rzeniszowie walczono o punkty Pucharu Polski, w Masłońskich – o Puchar Wójta

W minioną sobotę i niedzielę najlepsi kolarze przełajowi zjechali w okolice Częstochowy, aby wystartować w dwóch wyścigach. W sobotę startowali w Rzeniszowie, w niedzielę w Masłońskich

Sobotni wyścig zaliczany był do punktacji Pucharu Polski. W najstarszej kategorii wiekowej – elicie – zwyciężył Andrzej Kaiser z Poznania, tuż za nim linię mety minął Bartosz Pilis z Błękitnych Koziegłowy. W wyścigu tym startowali także Mateusz Kwiatkowski i Mateusz Chmurzewski (obaj Błękitni), którzy zajęli odpowiednio 16 i 18 miejsce.

W rywalizacji juniorów 9. pozycję zajął Mateusz Wyderka (Błękitni), a w wyścigu juniorów młodszych drugi był Bartosz Świerblewski z BDC Marcpol Team Częstochowa. Z kolei jego klubowy kolega Michał Stefanek został sklasyfikowany na 20. pozycji.

W rywalizacji młodzików najlepiej z grupy zawodników z naszego regionu spisał się Daniel Jurczyk z Koziegłów, który zajął 7. miejsce.

W niedzielę kolarze startowali w Masłońskich. Rywalizowali o puchary ufundowane przez wójta gminy Poraj.

W niedzielnym wyścigu znów najlepszy okazał się Andrzej Kaiser, a najlepszy zawodnik Błękitnych – Mateusz Chmurzewski – zajął 14. pozycję.

W wyścigu juniorów 7. był Piotr Wyderka, a wśród juniorów młodszych jako trzeci minął linię mety Bartosz Świerblewski.

źródło: sport.pl