Festiwal strzelecki Rakowa!

Prawdziwe lanie sprawili piłkarze częstochowskiego Rakowa swoim rywalom z Rypina. Częstochowianie pokonali niedawną rewelację drugiej ligi, drużynę Lecha, 5:0!

Podopieczni Jerzego Brzęczka ostatnie ligowe zwycięstwo odnieśli… 28 września br., kiedy to pokonali na wyjeździe drużynę KS-u Polkowice, 2:0 i od tamtego czasu częstochowianie grali w „kratkę”. Zwycięska niemoc została przełamana dopiero dziś, kiedy to Raków niezwykle okazale pokonał Lecha Rypin5:0.

Prawdziwym kunsztem piłkarskim popisał się Rafał Czerwiński, który zdobył dwa gole w 7 i 38 minucie. Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy bramkę na 3:0 przepięknym strzałem zdobył brazylijczyk, Diego Bezerra. Po zmianie stron sprawiający wrażenie rozbitej armii, Rypinianie zostali dobici golami przez Łukasza Kowalczyka w 61 minucie i Krzysztofa Naporę w 71 minucie.

Honorowego gola przyjezdni mogli zdobyć w 86 minucie, kiedy to po strzale ” z wapna” , Wrzesiński trafił w słupek.

Częstochowianie w przekroju całego spotkania byli drużyną zdecydowanie lepszą od jeszcze niewdawnego lidera drugiej ligi, grupy zachodniej. Goście natomiast mieli swoje okazje do strzelenia bramek ale zabrakło im szczęścia. Dla podopiecznych Sławomira Suchomskiego porażka z Rakowem była czwartą z rzędu porażką i to w tak wysokich rozmiarach.

Całą pierwszą połowę z Trybuny VIP-owskiej oglądał były Reprezentant Polski i Wisły Kraków a obecnie Jej skaut, Maciej Żurawski. Wywiad z popularnym „Żurawiem” zostanie opublikowany już wkrótce na łamach Częstochowskiego Portalu Sportowego. Maciej Żurawski udzielił go naszemu dziennikarzowi, Przemysławowi Pindorowi.

Kolejne spotkanie piłkarze Rakowa Częstochowa rozegrają w sobotę, 10 listopada o godzinie 14:00. Na Stadionie Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej przy ulicy Sportowej 1 zmierzą się z czwartym z beniaminków, drużyną MKS-u Oława.

3.11.2012, g.14:00, Częstochowa:

RKS Raków Częstochowa – RKS Lech Rypin 5:0, (3:0).