Piorunujący finisz Sarmacji

Festiwal bramek obejrzeli w Konopiskach fani beniaminka. Niestety po ambitnej walce miejscowi ulegli u siebie Sarmacji Będzin 3:4. Mimo tej porażki zespół beniaminka kończy tegoroczną jesień w środku tabeli.

Mecz bardzo dobrze zaczęli goście którzy w 4 minucie po golu Marcina Strojka objęli prowadzenie. Lot szybko odpowiedział bo już w 7 minucie, gdy błąd golkipera przyjezdnych pewnie wykorzystał skuteczny w tym spotkaniu Łukasz Krzyczmanik. Ten sam zawodnik jeszcze dwukrotnie po przerwie trafił do siatki rywala, doprowadzając najpierw do remisu a na kwadrans przed końcem wyprowadzając beniaminka na prowadzenie. Był to już drugi hat-trick Krzyczmanika w tym sezonie i z 10 bramkami zawodnik Lotu dołączył do liderów klasyfikacji strzelców IV ligi. I gdy wydawało się że Lot na koniec zgarnie komplet punktów, walcząca ambitnie o awans Sarmacja po piekielnym finiszu (2 bramki w 5 minut) wywozi z Konopisk komplet punktów, tym samym sprawiając że pierwsza porażka Lotu tej jesieni na własnym boisku staje się faktem.

LOT Konopiska – Sarmacja Będzin – 3:4 (1:1)

0:1 – Strojek 4′,
1:1 – Krzyczmanik 7′,
1:2 – Barchan 48′,
2:2 – Krzyczmanik 54′,
3:2 – Krzyczmanik 74′ – głową
3:3 – Derlatka 86′ – głową
3:4 – Barchan 89′ .

LOT: Cieślak – Will, Załucki, Wiśniowski, Marczyk, M. Figzał (49. Kowalski), D. Figzał (70. Eljasiński), Komin, Piskuń, Załęcki, Krzyczmanik.

Sarmacja: Machura (46. Kawecki) – Strojek, Majka, W. Nowak, D. Grociak (46. Bielawski), Szopa (46. Barchan), M. Derlatka, Dyrda (79. A. Grociak), Kozerański, A. Nowak.

Żółte kartki: Marczyk, Krzyczmanik, Eljasiński (LOT)- Strojek, Barchan, Kozerański (Sarmacja)