Mistrz minimalnie lepszy od wicemistrza

W pojedynku dwóch najlepszych klubów w zeszłym sezonie w PLF kobiet, lepsze okazały się obrończynie tytułu piłkarki ISD AJD Gola Częstochowa które minimalnie 4:3 pokonały w Głogówku tamtejsze wicemistrzynie.

Częstochowianki po bramce Renaty Uchnast w 6 minucie, objeły prowadzenie, jednak na przerwę schodziły przegrywając 1:2.

Druga odsłona pojedynku rozpoczęła się bardzo dobrze dla Mistrzyń Polski. Trzy minuty po wznowieniu gry do wyrównania doprowadziła Katarzyna Bąk, natomiast dwie minuty później naszą drużynę na prowadzenie wyprowadziła samobójczym trafieniem Ewa Bielaszka.

Gospodynie jednak nie powiedziały ostatniego słowa i w 30 minucie do ponownego wyrównania doprowadziła niezawodna w szeregach Rolnika – Agata Sobkowicz.

Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do częstochowianek. W 35 minucie spotkania bramkę która jak się później okazało ustaliła wynik spotkania, zdobyła Justyna Maziarz.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczne trenerów Bodziachowskiego i Seifryda umocniły się na fotelu lidera drugiej grupy Polskiej Ekstraklasy Futsalu Kobiet.

LKS Rolnik Głogówek – ISD-AJD Gol Częstochowa – 3:4 (2:1)

3:4 Maziarz 35

Żółte kartki: Miadzialec (Rolnik) – Uchnast (Gol)

ISD-AJD Gol Częstochowa: Klabis – Kmiecik (kpt), Uchnast, Maziarz, Bąk, Zdonek, Rokosa, Jeziorska, Di Giusto, Klyta, Mesjasz

LKS Rolnik Głogówek: Miadzialec – Bielaszka, Pawłowska, Wojcik (kpt), Sotor, Sobkowicz, Wójcik, Rudner, Stroka, Kaczerewska, Globisz, Hadelko

źródło: oficjalna strona ISD AJD Gola