Raków pokonuje lokalnego rywala Pilicę Koniecpol 3:0

W rozegranym w sobotę spotkaniu kontrolnym zespół Rakowa Częstochowa pokonał czwartoligową Pilicę Koniecpol 3:0. Bramki dla podopiecznych Jerzego Brzęczka strzelili Łukasz Kowalczyk oraz Adam Łysek, który do siatki rywala trafił dwukrotnie.

Fotorelacja autorstwa Krzysztofa Bolkowskiego

Mecz z trybun obserwowali prezes Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes Pilicy Waldemar Bugaj oraz prezes podokręgu Częstochowa Cezary Suchan, który jest związany z Rakowem. Goście grali bez Piotra Prusko, który w przerwie zimowej odszedł do klubu ligi okręgowej Polonii Poraj.

Sztab szkoleniowy Rakowa nie mógł skorzystać z Pawła Kowalczyka (przeziębienie), Przemysława Wróbla oraz Łukasza Buczkowskiego (leczą kontuzje). Na uwagę zasługuje fakt powrotu na boisko po kilku miesiącach przerwy i zmaganiach z bólem kręgosłupa Adriana Pluty, który zagrał 20 minut w dzisiejszej grze kontrolnej. W 83 minucie sobotniego meczu urazu uniemożliwiającego dalszą grę dostał Robert Brzęczek i tym samym ostatnie fragmenty spotkania Częstochowianie grali w dziesiątkę.

Dwie godziny wcześniej juniorzy Rakowa Częstochowa prowadzeni przez Dawida Jankowskiego przegrali z A-klasową Łazowianką Łazy 1:2. Jedyną bramkę strzelił Sebastian Radecki. Następny mecz kontrolny drużyna rozegra w środę o godzinie 17.00 na sztucznym boisku przy ulicy Limanowskiego, rywalem będzie LZS Piotrówka.

W zespole czwartoligowym z Koniecpola zabrakło bramkarza Przemysława Rudaka, który zdawał egzaminy. Zagrał nowo pozyskany 20 – letni napastnik Jakub Machura, który ma zastąpić Piotra Prusko w linii ataku. Rundę jesienną zawodnik spędził na wypożyczeniu w Przemszy Siewierz. Zawodnikiem testowanym w zespole Pilicy był dzisiaj 21 – letni Mateusz Matuszewski (Hetman Włoszczowa). Jutro (w niedzielę) podopieczni Krzysztofa Całusa zagrają o godzinie 17.00 z Unią Sędziszów. Mecz zostanie rozegrany na sztucznym boisku w Zawierciu.

2.02.2013, godzina 13.00, Częstochowa (sztuczne boisko MOSIR, ul.Limanowskiego).

Raków Częstochowa – Pilica Koniecpol 3:0 (0:0)

1:0 Łukasz Kowalczyk 69`
2:0 Adam Łysek 78`
3:0 Adam Łysek 82`

Sędziował: Paweł Kuban (WS Częstochowa). Widzów: 50.

Raków Częstochowa: I połowa: 33.Mateusz Kos, 20.Piotr Mastalerz, 3.Łukasz Góra, 5.Daniel da Silva, 16.Radosław Werner, 7.Krzysztof Napora, 10.Łukasz Kmieć, 6.Paweł Nocuń, 23.Diego Bezerra, 11.Joshua Balogun, 15.Rafał Czerwiński.
II połowa: 33.Mateusz Kos, 4.Adam Łysek, 19.Paweł Walasek (70` 2.Adrian Pluta), 21.Mateusz Górecki, 5.Łukasz Kominiak, 18.Marcin Czerwiński, 17.Łukasz Kowalczyk, 8.Maciej Wiktorek, 13.Kamil Witczyk, 14.Robert Brzęczek, 9.Artur Pląskowski.

Pilica Koniecpol: I połowa: Rafał Kiebdój, 2.Grzegorz Cieśla, 6.Marcin Wroński, 4.Bartłomiej Gębicz, 3.Rafał Derejczyk, 20.Filip Starczewski, 17.Marcin Kurpios, 8.Sebastian Pluta, 15.Artur Derejczyk, 23.Mateusz Kyzioł, 9.Jakub Machura.
II połowa: Rafał Kiebdój, 4.Bartłomiej Gębicz, 6.Marcin Wroński, 13.Łukasz Groszek, 15.Artur Derejczyk (67` 3.Rafał Derejczyk), 17.Marcin Kurpios (57` 18.Marek Nowak), 5.Michał Kurpios, 7.Emil Adamczyk, 23.Mateusz Kyzioł, 10.Piotr Nowakowski, 9.Jakub Machura (65` 16.Mateusz Matuszewski).

Trener: Krzysztof Całus