Politechnika wygrywa II etap o awans do II ligi

W ostatnim meczu II etapu w III lidze koszykówki, zespół KU AZS-u Politechniki wygrał w Cieszynie z tamtejszym MOSiR-em i awansował z pierwszego miejsca do kolejnego etapu walki o II ligę.

Przed ostatnią kolejką oba zespoły miały po tyle samo punktów, dlatego bezpośrednia konfrontacja w Cieszynie miała zdecydować, który z nich ostatecznie zajmie pierwsze miejsce po II etapie. Częstochowianie przez 3 kwarty dominowali w tym spotkaniu i mimo ambitnej pogoni gospodarzy w ostatniej kwarcie, dowieźli 4 punktowe zwycięstwo do końca, rehabilitując się tym samym za porażkę w pierwszym meczu w hali Polonia.

Teraz akademicy w fazie play – off do dwóch zwycięstw, zmierzą się z AZS-em Opole. Pierwsze spotkanie w hali Polonia odbędzie się u 23 lutego.

6 kolejka II etapu III ligi:
MOSiR Cieszyn – KU AZS Politechnika Częstochowa – 81:85 (10:20, 16:21, 12:16, 43:28)

Punkty dla PCz zdobywali: Pałac 22, Nogalski 17, Saran 12, Sztajer 9, Cieśla 9, Kotlewski 6, Bluma 4, Dąbrowski 2, Rynkiewicz 2, Kozioł 2, Sośniak 0, Orlikowski 0.