Jastrzębski Węgiel za mocny dla akademików

Nie było niespodzianki w ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego PlusLigi. Zespół Jastrzębskiego Węgla pewnie bez straty seta pokonał częstochowski Wkręt-met AZS.

Akademicy tylko w ostatnim secie podjęli walkę z drużyną gospodarzy. W pierwszych dwóch setach po dobrym początkowym fragmencie gry, dotrzymywali kroku drużynie Lorenzo Bernardiego, zdobywając punkty w większości przy błędach gospodarzy na zagrywce. Potem jednak jastrzębianie budowali i powiększali przewagę.

W trzeciej odsłonie częstochowianie cały czas toczyli wyrównaną walkę za każdym razem schodząc na przerwę techniczną prowadząc 3 punktami (8:5, 16:13). W dalszej części spotkania gospodarze przy ogromnej determinacji i atomowej zagrywce Mateusza Malinowskiego odnieśli 3 punktowe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Po tej wygranej siatkarze Lorenzo Bernardiego awansowali na pozycję wicelidera PlusLigi i w fazie play-off zmierzą się z Effectorem Kielce. Z kolei podopieczni Marka Kardosa w meczach o pozostanie w PlusLidze zmierzą się z akademikami z Olsztyna.