Sukcesy pływaków UKS-u Trójka w Pucharze Silesia

9 lutego na pływalni katowickiego AZS odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie Puchar Silesia. W zawodach brało udział 245 mężczyzn i 195 kobiet z 48 klubów z całego kraju.

Zawody przyciągnęły całą czołówkę kraju – wielu medalistów i rekordzistów kraju, którzy gwarantowali niezwykle wysoki poziom zawodów.

Wśród najlepszych nie zabrakło zawodników UKS „TRÓJKA” na co dzień uczniów Gimnazjum nr 3. Nasi zawodnicy w kategorii 15-16 lat wywalczyli 8 medali.

Największe powody do zadowolenia miał Michał Karpeta, który zwyciężył w wyścigu na 100m st. klasycznym w czasie 1:08,15 i dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium na 200m st. dowolnym (czas 2:03,26) i 50m st. klasycznym (czas 31,77).

Łukasz Chowaniec wywalczył cztery medale – dwukrotnie zajmował drugie miejsca na 50m st. dowolnym (czas 24.99) i na 50m st. motylkowym (czas 26:50). Na 100m st. motylkowym i 100m st. zmiennym sklasyfikowany został na trzecim miejscu.

Wśród dziewcząt jedyny medal wywalczyła Wiktoria Musik na 50m st. dowolnym (czas 27.99).

informacje nadesłał: Jacek Gawda