Porażka czerwono-niebieskich w Bielsku-Białej

W spotkaniu kontrolnym podopieczni Jerzego Brzęczka przegrali z drużyną Podbeskidzia Bielsko-Biała 0:4. W drużynie rywala w wyjściowym składzie zagrał wychowanek Beniaminka Częstochowa, były zawodnik Rakowa – Piotr Malinowski.

Mimo porażki można z niektórych fragmentów spotkania wyciągnąć pozytywne refleksje biorąc pod uwagę, że drużyny są na różnych etapach przygotowań. Zespół z Bielska – Białej rozpoczyna już za tydzień rozgrywki ligowe.

Jako pierwsi do ataku ruszyli i stworzyli sobie groźną sytuację częstochowianie, w 9 minucie spotkania strzał w róg Rafała Czerwińskiegosparował Richard Zajac. Później do głosu doszli rywale stwarzając sobie sytuacje, pojedynek z bramkarzem Mariuszem Stępniem przegrał Piotr Malinowski, a z rzutu wolnego w mur uderzył Robert Demjan.

W 39. minucie podopieczni Dariusza Kubickiego trafili do siatki rywali. Z prawej strony dokładnie do Fabiana Paweli dośrodkował Dariusz Łatka i po zgraniu głową snajpera Podbeskidzia formalności z bliska dopełnił Damian Chmiel.

Tuż po przerwie Róbert Demjan w 47. minucie meczu zdobył bramkę po dośrodkowaniu Piotra Malinowskiego uprzedzając golkipera zespołu z ulicy Limanowskiego.

W 65. minucie bramkę strzelił rezerwowy Adam Deja, który znakomicie przymierzył ponad murem obrońców przeciwnika z rzutu wolnego. Zawodnik wszedł na boisko cztery minuty przed zdobyciem swojego trafienia w dzisiejszej grze kontrolnej. Czwartą bramkę dla Górali strzelił Dariusz Kołodziej.

Przemysław Wróbel, Daniel da Silva, Paweł Kowalczyk, Piotr Mastalerz, Sławomir Ogłaza, Dawid Świerk, Adrian Świerk, Joshua Balogun, z tych zawodników nie mógł skorzystać sztab szkoleniowy czerwono – niebieskich w dniu dzisiejszym z powodu leczenia kontuzji oraz drobnych urazów.

Najbliższy mecz kontrolny drużyna Rakowa rozegra w wtorek o godzinie 13.00 z liderem ekstraklasy Legią Warszawa.

16.02.2013, godzina 13.30, Bielsko-Biała (boisko przy ul. Młyńskiej) .

Podbeskidzie Bielsko – Biała – Raków Częstochowa 4:0 (1:0)

1:0 Damian Chmiel 39`
2:0 Róbert Demjan 47`
3:0 Adam Deja 65` (rzut wolny)
4:0 Dariusz Kołodziej 77`

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów: 250.

żółte kartki: Demjan, Sokołowski, Zakrzewski – Kowalczyk, Łysek, Górecki.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: 1. Richard Zajac – 6. Błażej Telichowski (81` 21. Tomasz Górkiewicz), 17. Dariusz Pietrasiak, 26. Bartłomiej Konieczny (77` 7.Juraj Dančík), 10. Marek Sokołowski (81` 4.Daniel Gołuch) – 13. Piotr Malinowski (71` 5. Daniel Bujok), 28. Dariusz Łatka (75` 2. Michal Piter-Bučko), 11. Anton Sloboda (61` 27. Adam Deja), 8. Damian Chmiel (71` 29. Mateusz Janeczko) – 23. Róbert Demjan (79` 18. Łukasz Zakrzewski), 20. Fabian Pawela (66` 9. Dariusz Kołodziej).

Rezerwowi: 12. Krzysztof Baran

Trener: Dariusz Kubicki

Raków Częstochowa: (I połowa) 33. Mariusz Stępień – 4. Adam Łysek, 16. Bartosz Soczyński, 3. Łukasz Góra, 5. Radosław Werner – 7. Krzysztof Napora, 10. Łukasz Kmieć, 17. Łukasz Kowalczyk, 23. Diego Bezerra, 9. Artur Pląskowski – 15. Rafał Czerwiński. (II połowa)1. Mateusz Kos – 11. Przemysław Mońka, 2. Adrian Pluta, 21. Mateusz Górecki, 8. Łukasz Kominiak – 13. Kamil Witczyk, 6. Paweł Nocuń, 19. Paweł Walasek, 18. Łukasz Buczkowski, 20. Marcin Czerwiński – 14. Oskar Czyż.

Trener: Jerzy Brzęczek