GKS Katowice – Raków Częstochowa 3:1

W rozegranym kolejnym tej zimy meczu kontrolnym piłkarze Rakowa Częstochowa przegrali z GKS-em Katowice, 1:3. Jedyną bramkę dla czerwono – niebieskich strzelił Rafał Czerwiński w 10 minucie spotkania kontrolnego.

Fotorelacja autorstwa Krzysztofa Bolkowskiego

Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją w bramce Rakowa w drugiej połowie wystąpił Przemysław Wróbel, który kilka razy uchronił naszą drużynę przed stratą bramki.Spotkanie toczyło się przy mocno padającym mokrym śniegu, jednak pracownicy ośrodka w Kamieniu stanęli na wysokości zadania i plac gry był odśnieżony.

Daniel da Silva, Paweł Kowalczyk, Piotr Mastalerz, Krzysztof Napora, Mariusz Stępień, Artur Pląskowski, Dawid Świerk, Paweł Nocuń z tych zawodników nie mógł skorzystać w dniu dzisiejszym sztab szkoleniowy Rakowa Częstochowa. Zawodnicy ci leczą kontuzje lub drobniejsze urazy. Podczas dzisiejszego meczu kontrolnego urazu doznał Kamil Witczyk, który miejmy nadzieję okaże się niegroźny w skutkach.

Po zakończonym meczu sparingowym podopieczni Jerzego Brzęczka skorzystali z usług odnowy biologicznej, zjedli obiad w wyżej wymienionym ośrodku w Kamieniu koło Rybnika i udali się w drogę powrotną.

Kolejny mecz kontrolny drużyna z ulicy Limanowskiego rozegra w najbliższy czwartek w Kluczborku gdzie zmierzy się z przebywającą na obozie Garbarnią Kraków.

23. 02. 2013, godzina 12.00, Rybnik-Kamień (sztuczne boisko).

GKS Katowice – Raków Częstochowa 3:1 (2:1)

0:1 Rafał Czerwiński 10`
1:1 Sławomir Duda 18`
2:1 Deniss Rakels 22`
3:1 Deniss Rakels 87`

Sędziował: Maciej Gaczyński (Bielsko – Biała). Widzów:15.

Żółte kartki: Kowalczyk, Wołkowicz, Fonfara – Ogłaza.

Czerwona kartka: Sławomir Ogłaza (70. minuta, Raków Częstochowa, za dwie żółte).

GKS Katowice: 33. Łukasz Budziłek (46` 88. Witold Sabela) – 18. Bartłomiej Chwalibogowski (73` 14. Jarosław Ratajczak), 27. Mateusz Kamiński, 3. Adrian Napierała, 15. Dominik Sadzawicki (66` 24. Michal Farkaš) – 22. Arkadiusz Kowalczyk (62` 5. Jewhen Radionow), 20. Sławomir Duda, 8. Grzegorz Fonfara, 81. Przemysław Pitry, 31. Krzysztof Wołkowicz (79` 4. Alan Czerwiński) – 10. Deniss Rakels.

Trener: Rafał Górak

RKS Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos (46` 1. Przemysław Wróbel) – 4. Adam Łysek, 3. Łukasz Góra (46` 2. Adrian Pluta), 16. Bartosz Soczyński (46` 21. Mateusz Górecki), 20. Łukasz Kominiak – 13. Kamil Witczyk (46` 23. Diego Bezerra), 10. Łukasz Kmieć, 17. Łukasz Kowalczyk (46` 8. Sławomir Ogłaza), 18. Łukasz Buczkowski (46` 5. Radosław Werner) – 11. Joshua Balogun, 15. Rafał Czerwiński (46` 14. Oskar Czyż).

Trener: Jerzy Brzęczek