KP Warta Zawiercie – MLKS Pilica Koniecpol – 2:3

Po wysokiej porażce w Kielcach z Granatem Skarżysko Kamienna, w sobotę (2 marca) zespół IV ligowej Pilicy Koniecpol udał się do Zawiercia na mecz z tamtejszą trzecią drużyną katowickiej ligi okręgowej, Wartą. Po zaciętym spotkaniu zwycięsko z niego wyszli podopieczni Krzysztofa Całusa wygrywając 3:2.

Pierwsza połowa należała do miejscowej Warty, która po bramkach Łukasza Kozłowskiego i Dawida Karpińskiego prowadziła do przerwy z wyżej notowanym zespołem z Koniecpola. Blisko zdobycia gola była również Pilica jednak futbolówka minimalnie minęła słupek bramki Cogiela.

W drugiej połowie spotkania trener Warty, przeprowadził kilka zmian w składzie. Po wyrównanym początku, z biegiem czasu gracze Pilicy zaczęli nadawać ton wydarzeniom na boisku. Efektem tego były trzy bramki zdobyte w krótkim odstępie czasu po błędach gospodarzy. Autorami ich byli: Emil Adamczyk, Artur Derejczyk i Marcin Kurpios. Zespół z Zawiercia również miała szansę na zdobycie kolejnych bramek. Ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Artur Kukułka. Piłka trafiła jednak w słupek.