Dwa brązowe medale przełajowców Budowlanych

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy CKS Budowlanych Częstochowa na odbywających się w niedzielę (10 marca) w Bydgoszczy, Mistrzostwach Polski juniorów i seniorów w biegach przełajowych. Częstochowianie wywalczyli w nich dwa brązowe medale oraz jeden awans do reprezentacji Polski na MŚ.

Brąz na dystansie 2 km juniorek wywalczyła Julianna Gasiak,
Drugi brązowy krążek zdobyli seniorzy w rywalizacji drużynowej: Daniel Woch (9. miejsce – 12 km), Łukasz Grajcar (13. m – 12 km), Karol Grabowski (14. m – 4 km), Cyprian Tomza (18. m – 12 km) oraz Michał Kulpa (41. m – 4 km).

4 miejsce na dystansie 6 km wywalczyła Sylwia Ślęzak której zabrakło niewiele do podium. Jednak wychowanka Marka Ciuka i tak wykazała się ogromną determinacją w końcowej fazie biegu i za dwa tygodnie będzie reprezentować Polskę na MŚ.

źródło: sport.pl