Brąz Karpety na Zimowych Mistrzostwach Polski

W ubiegły weekend na krytej pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów 16 letnich. Na starcie trzydniowej imprezy stanęło 357 zawodników i zawodniczek ze 114 klubów, wśród najlepszych 16-latkow nie zabrakło reprezentantów Częstochowy zawodników UKS „TRÓJKA” – Michała Karpety, Łukasza Chowańca i Wiktorii Musik.

W pierwszym dniu zawodów najlepiej spisał się Łukasz Chowaniec, który wygrał finał „B” wyścig na 100m st. motylkowym w czasie 0:57,32 poprawiając swój poprzedni rekord życiowy o blisko 2 sekundy. Powody do zadowolenia miał również Michał Karpeta na 50m st.klasycznym uzyskał dziesiąty czas dnia 0: 30,82. Nieco poniżej oczekiwań wypadła Wiktoria Musik czas 0:28,54( gorszy, od „życiówki”) nie pozwolił jej na udział w finale „B”.

W drugim dniu mistrzostw Michał Karpeta wywalczył medal brązowy w wyścigu na 200m st. klasycznym. Wyścig rozpoczął się w bardzo szybkim tempie pierwsza „50” nie zapowiadała sukcesu – Michał rozpoczął niezbyt szybko i był dopiero siódmy, na półmetku wyścigu był piąty, po 150m było jasne, że w walce o medale będzie liczyło się 3 zawodników w tym reprezentant Częstochowy. Niestety tym razem rywale okazali się zbyt silni i Michał zakończył wyścig na trzeciej pozycji w czasie 2:20,40 poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy uzyskany w grudniu ubiegłego roku o ponad 8 sekund. Łukasz Chowaniec ponownie zwyciężył w finale „B” – tym razem na 50m st. motylkowym w czasie 0:26,16

W ostatnim dniu mistrzostw nasi reprezentanci dwukrotnie byli bliscy wywalczenia kolejnych medali niestety zabrakło niewiele. Łukasz Chowaniec zakwalifikował się do wyścigu na 100m st. zmiennym z drugim czasem eliminacji – 0:59.94.
Po dwóch długościach pływalni wyścigu finałowego (st. motylkowym i st. grzbietowym) zajmował drugie miejsce, niestety błąd na ścianie nawrotowej pozbawił go szansy na medal, wprawdzie w stylu klasycznym odrobił straty, niestety pogoń za rywalami kosztowała go zbyt wiele sił i ukończył wyścig tuż za podium na czwartym miejscu. Kolejną szansę na medal miał Michał Karpeta w wyścigi na 100m st.klasycznym, niestety i tym razem do szczęścia zbrakło niewiele, czas 1:05,91 pozwolił na zajęcie piątego miejsca. W swoim ostatnim występie Wiktoria Musik w wyścigu na 100m st. dowolnym uzyskała czas 1:01,64 i zajęła 13 lokatę.

Na co dzień Michał, Łukasz i Wiktoria są uczniami Gimnazjum nr 3, to nie tylko doskonali zawodnicy, ale również dobrzy uczniowie potrafiący pogodzić naukę z ciężkim treningiem pływackim co wcale nie jest łatwe gdy trenuje się dwukrotnie każdego dnia.