Jacek Rup Mistrzem Śląska

W dniach 15 – 17 marca 2013 roku w Gliwicach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów i Kadetów w boksie, w których uczestniczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Blachownia”.

Udział wzięli Damian Zieleniewicz – waga 70 kg, kategoria wiekowa kadet oraz 3 juniorów Maciej Wasilewski – waga 69 kg, Karol Walaszczyk – waga 81 kg., Jacek Rup – waga 91 kg. Losowanie zawodników przed zawodami nie było sprzyjające dla zawodników z Blachowni, już w walkach eliminacyjnych trafili na bardzo dobrych zawodników i swoje walki przegrali Maciej Wasilewski ze Aleksandrem Smołką z UKS Śląsk Ruda Śląska oraz Karol Walaszczyk z Marcinem Wowro również z Rudy Śląskiej i tym samym odpadli z turnieju o Mistrzostwo Śląska.

Damian Zieleniewicz dotarł do półfinału, w którym przegrał na punkty z Mateuszem Wodzińskim z Górnika Sosnowiec i ostatecznie zajął III miejsce zdobywając Brązowy Medal Mistrzostw Śląska Kadetów w boksie.

Jacek Rup w półfinale pokonał przez RSC w II rundzie Tomasza Smykałkę z TS Chemik Kędzierzyn, a w finale wygrał na punkty z Miłoszem Wodeckim z LKS Myszków (ubiegłorocznym V-Mistrzem Polski Kadetów) i zdobył tytuł Mistrz Śląska Juniorów w wadze 91 kg oraz uzyskał awans do Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w połowie kwietnia br. w Grudziądzu.