Przygotowania do rundy wiosennej – Małapanew Cynków

Miniony weekend był bardzo udany dla piłkarzy z Cynkowa. W sobotę wygrali oni z Tęczą Zendek. W niedzielę druga drużyna pewnie pokonała ligowego rywala z dzielnicy Myszkowa.

Liga coraz bliżej, więc trener Grzegorz Szulc zdecydował się na podzielenie swoich piłkarzy (przynajmniej na ten weekend) na dwa zespoły. Pierwszy, ten teoretycznie mocniejszy zmierzył się w sobotę z Tęczą Zendek. B-klasowy rywal nie był jednak tego dnia przeszkodą nie do przejścia. Wcześniej sparingi między obiema ekipami kończyły się zazwyczaj zwycięstwem Tęczy. Tym razem miało być inaczej.

Rozpoczęło się jednak nie najlepiej. Precyzyjne uderzenie z rzutu wolnego i Tęcza prowadzi 1:0. Rozochoceni goście ruszyli do ataku, na szczęście w kolejnych sytuacjach brakowało im skuteczności. Miejscowi odpowiedni rytm gry złapali dopiero pod koniec pierwszej połowy. Jednak od bramki dającej wyrównanie na boisku dzieliła i rządziła już tylko Mała Panew.

Remis dał CKW Grzegorz Kalarus, jeszcze przed przerwą gola dającego prowadzenie strzelił Grzegorz Sierka. W drugiej połowie ponownie strzelanie rozpoczął Kalarus. Swoje bramki dołożyli jeszcze Kamil Marchewka i Albert Krajewski.

Pierwsza wygrana nad Tęczą Zednek w historii jest bardzo dobrym prognostykiem przed zbliżającą się rundą wiosenną. Już w niedzielę na Spacerową z zamiarem wywalczenia 3 punktów przyjedzie Sparta Szczekociny.

W niedzielę pozostali piłkarze z Cynkowa rozegrali spring z ULKS Będusz. W drużynie gospodarzy znalazł się tylko jeden piłkarz, który grał również w sobotę. Tym razem Adam Habrzyk przypieczętował występ strzeleniem gola. Swoje bramki dołożyli także Mateusz Kaim i rozgrywający pierwszy mecz w barwach CKW Paweł Fikier.

CKW Mała Panew – Tęcza Zendek 5:1 (2:1)

Mała Panew: Urbańczyk, Lichterowicz (45 Dubiak), K. Bąk, Białas, Dworaczek, Marchewka, Krajewski, zawodnik testowany, R. Bąk, G. Sierka, Kalarus zagrali także: Habrzyk, Będkowski i Wylon

ULKS Będusz – CKW II Mała Panew 1:3 (1:1)

Mała Panew: Grzybek, Wielgomas, Zaskórski, Kawalec, Wcisło, R. Zimny (46 Fikier), D. Zimny, M. Paliga (46 Hodana), D. Paliga (46 Nocoń), Habrzyk, M. Kaim (46 Żak)

źródło: myszkow.twojemiasto.info