Akademickie derby dla Krakowa. O awansie Politechniki zadecyduje ostatni mecz

W drugim dniu półfinałowego turnieju o awans do II ligi rozegranego w Hali Polonia koszykarze KU AZS-u Politechniki przegrali z AZS AWF Kraków 63:81 i aby znaleźć się w najlepszej czwórce w niedziele muszą wygrać ze Stalową Wolą (godz. 13:30).

Częstochowianie sobotni mecz z akademikami z Krakowa rozpoczęli bardzo źle, rażąc nieskuteczną grą w ataku i chaotyczną grą w obronie co skutkowało przegraną w pierwszej kwarcie aż 13 punktami (18:31). W drugiej goście kontrolowali przebieg spotkania i utrzymali swoją przewagę. Nadzieja na dobry wynik pojawiła się w trzeciej kwarcie, kiedy to częstochowianie odrobili straty. Niestety był to tylko chwilowy zryw zespołu Dariusza Szynkiela. W ostatniej kwarcie krakowianie znów zagrali skutecznie i odskoczyli częstochowianom.

6.04.2013 (sobota)

KU AZS Politechnika Częstochowa – AZS AWF ggmedia.pl Kraków – 63:81 (18:31, 14:15, 20:15, 11:21)