Skra Częstochowa zremisowała z Odrą Opole [ZDJĘCIA]

W 20 kolejce spotkań III ligi opolsko – śląskiej drużyna Skry Częstochowa zremisowała z Odrą Opole 1:1. Bramkę dla gospodarzy strzelił Marcin Chmiest. Obie drużyny mimo niezbyt korzystnego wyniku nie tracą szansy walki o miejsce premiowane awansem.

Fotorelacja ze spotkania autorstwa Justyny Jaworskiej
Fotorelacja ze spotkania autorstwa Waldemara Deski

Drużyna Skry Częstochowa do meczu przystąpiła bez Bartosza Glińskiego i Konrada Geregi, którzy pauzowali za nadmiar żółtych kartek. Sztab szkoleniowy nie mógł również skorzystać z Mateusza Woldana, zawodnik ten podczas czwartkowego treningu na skutek zderzenia doznał wstrząśnienia mózgu. Nie mógł również wystapić Jean Paulista, temu zawodnikowi odnowił się uraz mięśnia czworogłowego. W zespole gości nie wystąpił pauzujący za żółte kartki Tomasz Copik.

Do zespołu powrócił po prawie rocznej przerwie Patryk Nogal, który zagrał od pierwszej minuty meczu.

Od początku głośnym dopingiem gości wspierała 120 – osobowa grupa kibiców przybyłych z Opola. Powody do radości mieli już w 7 minucie meczu gdy Tomasz Wawrzyniak wpakował piłkę do bramki. W pierwszej połowie spotkania lepszą drużyną była Odra. Jednak po strzeleniu bramki przez Marcina Chmiesta gospodarze podkręcili tempo i byli groźniejsi.

12.04.2013, godzina 19.30, Częstochowa (ul. Loretańska 20).

Skra Częstochowa – Odra Opole 1:1 (0:1)

0:1 Tomasz Wawrzyniak 7`
1:1 Marcin Chmiest 72`

Sędziował: Arkadiusz Przystał (Nysa). Widzów: 500.

Żółte kartki: Drzymont, Nogal, Chmiest – Filipowicz, Michniewicz.

Skra Częstochowa: 25. Adrian Woszczyna, 15. Marcin Kowalski, 3. Patryk Nogal, 8. Marcin Drzymont, 11. Karol Tomczyk, 7. Kamil Sobala (60` 20. Łukasz Pietrasiński), 10. Adrian Musiał, 21. Sławomir Piwiński, 22. Mateusz Bik (90 +2` 13. Hubert Świder), 17. Kamil Groborz, 9. Marcin Chmiest).

Rezerwowi: 12. Mateusz Deege, 27. Przemysław Synoradzki, 14. Maciej Wolski, 5. Damian Krawczyk, 18. Jan Gładysz.

Trener: Jan Woś

Odra Opole: 12. Bartłomiej Danowski, 7. Marcel Surowiak, 20. Maciej Michniewicz, 3. Tomasz Drąg, 21. Lukas Klemenz, 9. Adam Setla (70` 14. Dawid Tomanek), 8. Tomasz Wawrzyniak, 15. Sebastian Deja (90+2` 16. Damian Wasil), 18. Mateusz Cieluch, 10. Michał Filipowicz (79` 23. Damian Zawieja), 11. Remigiusz Malicki.

Rezerwowi: 1. Marcin Feć, 17. Krystian Kowalczyk, 6. Dawid Łoziński, 5. Kacper Wdowik.