Strażacy z Łodzi najlepsi podczas strażackich XXX Mistrzostw Polski

W dniach 10-12 kwietnia 2013 r. w województwie śląskim odbyły się XXX Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Piłce Siatkowej. Tegoroczne Mistrzostwa odbyły się w hali widowiskowo – sportowej na Zawodziu przy ul. Żużlowej

Celem rozgrywanych corocznie Mistrzostw w Piłce Siatkowej była popularyzacja aktywności fizycznej strażaków, integracja środowiska pożarniczego oraz podnoszenie sprawności fizycznej i zdrowotnej poprzez sportową rywalizację.W zawodach udział wzięło 8 najlepszych reprezentacji województw i szkół pożarniczych.

W środę (10 kwietnia) rozegrano mecze grupowe które wyłoniły zwycięzców poszczególnych grup. Dzień później (11 kwietnia) odbyły się mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe. W piątek (12 kwietnia) z kolei rozpoczęły się rozgrywki finałowe zapoczątkowane meczem o 7. miejsce, które po zaciętej walce zdobyła reprezentacja woj. śląskiego, pokonując reprezentację woj. lubelskiego 2:0.

5. miejsce zajęła reprezentacja woj. lubuskiego, pokonując reprezentację woj. podlaskiego 2:1. 3. miejsce zajęła reprezentacja woj. dolnośląskiego, pokonując reprezentację CS PSP w Częstochowie 2:0.

Mistrzostwo Polski Strażaków PSP w Piłce Siatkowej w roku 2013 r zdobyła reprezentacja woj. łódzkiego, pokonując w finale strażaków woj opolskiego 3:2.

Dyplomy oraz puchary zwycięskim drużynom wręczył gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz – komendant główny PSP w asyście śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP nadbryg. Marka Rączki oraz Jarosława Marszałka – wiceprezydenta Miasta Częstochowy.

Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Paweł Raniszewski z woj. opolskiego – najlepszy atakujący – Wojciech Janas z woj. lubuskiego – najlepszy rozgrywający – Bogdan Lazurek, woj. opolskie – najlepszym Libero – Maciej Szadkowski, CS PSP – najlepszy zagrywający – Mariusz Szlejter, woj. podlaskie – najlepszy przyjmujący – Michał Patykiewicz, woj. dolnośląskie – najlepszy środkowy – Kamil Wójcik, woj. łódzkie – najlepszy obrońca – Robert Stach, woj. śląskie. Ufundowano nagrodę dla najstarszego zawodnika, a został nim Andrzej Gamała.

info za: katowice.kwpsp.gov.pl