Raków zagra z Turem o przełamanie

Podopieczni Jerzego Brzęczka jutrzejszym spotkaniem z MKS Turem Turek będą się starali swoim kibicom sprawić miłą niespodziankę i pokonać niżej notowanego rywala.

Częstochowianie ostatnie ligowe zwycięstwo odnieśli dopiero 10 marca br., kiedy to na własnym stadionie pokonali drużynę głogowskiego Chrobrego. Co było potem wszyscy wiemy. Raków przegrał aż trzy mecze z rzędu z drużynami z którymi miał walczyć o czołowe lokaty w tabeli. Przed tygodniem częstochowianie nieco przerwali serię porażek, remisując na wyjeździe z Ruchem Zdzieszowice. Zwycięstwo podopieczni Jerzego Brzęczka dali sobie wyrwać w ostatniej sekundzie meczu, tracąc gola w 96 minucie !

Wydaje się, że drużyna Rakowa Częstochowa w jutrzejszym spotkaniu będzie miała okazję do wywalczenia pełnej puli. Na Limanowskiego przyjeżdża Tur Turek. Podopieczni Rafała Pawlaka zajmują 13. pozycję w tabeli II ligi zachodniej i mają tylko 7 punktów mniej do częstochowian!

Wiosną Tur rozegrał jak na razie tylko trzy spotkania ligowe. W pierszych z dwóch z nich doznał porażki nie strzelając ani jednej bramki, tracąc łącznie siedem. 29 marca w Bytowie, Tur przegrał 0:2, a przed tygodniem w Rybniku z tamtejszym ROW-em, aż 0:5. Spore przełamanie nastąpiło w minioną sobotę, 20 kwietnia br. , kiedy to drużyna Tura Turek pokonała przed własną publicznością Górnika Wałbrzych, 3:0.

Na ten wynik miał zapewne fakt, że w drużynie z Turka wystąpili już zawodnicy, którzy jeszcze w tej rundzie stanowili o sile pierwszoligowego ŁKS-u Łódź. Zostali Oni zatwierdzeni do gry dokładnie w miniony czwartek.

Jutrzejsze spotkanie Rakowa Częstochowa będzie przede wszystkim próbą zmazania plam i zaprezentowania się wreszcie pozytywnie swoim kibicom.

Podstawowym zawodnikiem drużyny Turek jest 25-letni obrońca, Bartłomiej Grala, który rundzie wiosennej sezonu 2007/2008 i w rundzie jesiennej sezonu 2008/2009 w barwach częstochowskiego Rakowa rozegrał dwa spotkania. Zawodnik ten zagrał w meczach ze Skalnikiem Gracze i z Unią Janikowo . Łącznie w pierwszym zespole rozegrał… 33 minuty !

Arbitrem głównym jutrzejszego spotkania będzie Pan Artur Mądrzak z Warszawy.