Victoria ponownie traci zwycięstwo w ostatnich sekundach

Drugi raz z rzędu pewne zwycięstwo stracili w ostatnich sekundach piłkarze Victorii. Częstochowianie do 90 minuty prowadzili 2:1 by w doliczonym czasie gry stracić bramkę i zadowolić się tylko jednym punktem.

Victoria Częstochowa w sobotę udała się do Chorzowa na spotkanie z Wyzwoleniem. Podopieczni Macieja Strożka po trafieniach Rafała Stefańskiego i Kamila Korbela prowadzili już 2:0 i wszystko wskazywało na to, że 3 punkty wreszcie pojadą na Krakowską. Jednak gospodarze w 84 minucie zdobyli gola kontaktowego, a w doliczonym czasie gry zdołali wywalczyć remis.

Kontaktowe trafienie chorzowianie zdobyli z rzutu karnego który wykonywany był dwukrotnie. W pierwszej odsłonie bramkarz Victorii obronił karnego, ale sędzia nakazał jego powtórkę, gdyż dopatrzył się że jeden z częstochowskich zawodników za szybko wbiegł w pole karne. W powtórce gracz Wyzwolenia już się nie pomylił.
Drugiego gola częstochowianie stracili w ostatniej sekundzie spotkania gdy piłka po „główce” Serafina po raz drugi znalazła drogę do bramki Brusia.

Po tym remisie częstochowianie wciąż pozostają na 14 miejscu w tabeli ze stratą 3 punktów do Przyszłości Ciochowice, która obecnie zajmuje 13 miejsce.