Skra wygrywa w Czańcu i awansuje na pudło III ligowej tabeli

Trzecie wyjazdowe zwycięstwo odnieśli w sobotę (4.05) piłkarze III ligowej Skry. Dzięki tej wygranej częstochowianie awansowali na trzecie miejsce w tabeli i do prowadzącego zespołu z Rogowa tracą zaledwie 2 punkty.

Mecz nie ułożył się po myśli częstochowian gdyż zespół Jana Wosia przegrywał po 7 minutach 0:1. Wyrównał jednak w 20. minucie Marcin Drzymont. Mimo ataków gospodarzy Skra zdobyła” bramkę do szatni” W ostatnich minutach przed przerwą Marcin Chmiest dograł do Kamila Sobali a ten znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy i wyprowadził Skrę na prowadzenie.

Po wznowieniu gry w drugiej części po zaledwie 9 minutach było już 3:1 dla Skry. Tym razem trafił Marcin Chmiest. Gospodarze doprowadzili jednak do kontaktowego trafienie 5 minut później. Jednak przyjezdni nie dawali za wygraną i na kwadrans przed końcem. Jean Paulista dośrodkował na głowę Bartosza Glińskiego i było 4:2.