R-GOL Liga – podsumowanie IV kolejki

Poprzedni tydzień, mimo iż „naznaczony” długim weekendem nie obył się bez rozgrywek częstochowskiej R-GOL Ligi. Tylko środa, 1 maja, była dniem wolnym natomiast w pozostałe dni rozgrywano mecze ligowe. Zapraszamy na krótkie podsumowanie tej kolejki.

20:00 Jagiellończycy 4 : 2 (3:1) Śródmieście

W pierwszym meczu czwartej kolejki Ekstraklasy SSZ zremisował z Evolution. Wyrównany przebieg meczu z lekkim wskazaniem na gości, którzy wyszli na prowadzenie w drugiej odsłonie. Ostatnie minuty należały jednak do ambitnych gospodarzy, atakujących raz za razem, aż w samej końcówce zdołali wyrównać za sprawą gola samobójczego. W najciekawszym meczu tej serii spotkań, Złote Arkady pokonały aktualnego mistrza Częstochowy, RDS Gidle. Żółci mieli jednak trochę szczęścia bo gdyby rywale nie trafiali namiętnie w słupki mogło by być różnie. Następny mecz to bardzo twarda i nieustępliwa walka pomiędzy Soprano i Przyjaciele Żubra. Wydawało się po pierwszej odsłonie iż Żubry zdobędą punkty w tym meczu lecz Rodzina Soprano zdołała w drugiej połowie narzucić swój styl gry i zwyciężyć. Tylko pierwsze dwadzieścia pięć minut ostatniego poniedziałkowego meczu było interesujące i wyrównane. zamawianie.com ustawiło się na swojej połowie, grało z kontry i gdyby nie błędy bramkarza, prowadziłoby do przerwy. Po zmianie stron oglądaliśmy już spokojną grę gości, którzy ani przez chwilę nie byli zagrożeni stratą punktów.

21:00 Orły Strożka 6 : 9 (1:4) Decathlon

Zielona Mila zdobyła drugi „skalp” tej wiosny wygrywając z ekipą Green Team. Wygrana nie przyszła jednak łatwo a „ojcem sukcesu” należy uznać Łukasza Chłąda, zdobywcę pięciu bramek. W trzymającym do ostatnich sekund w napięciu, meczu kolejki tej grupy, Vertigo rzutem na taśmę zremisowało z Qualite. To spotkanie miało wszystko: rzuty karne, żółte kartki, bramki i dużo emocji. Mimo iż dwa gole dla gospodarzy padły w ostatniej minucie to remis jest zasłużonym wynikiem. W kolejnym meczu KS Janki podtrzymały swoja znakomitą passę, tym razem przegranym w starciu z nimi byli gracze Gawbudu. Mimo wyniku 1:5, goście musieli się sporo namęczyć przeciwko graczom w niebieskich strojach a o końcowym rozstrzygnięciu w głównej mierze zdecydowała pierwsza połowa. W dolnych rejonach tabeli zwycięstwo zanotował drużyna OCB, która pokonała beniaminka, X-KOM. „Komputerowcy” dotrzymywali kroku gospodarzom prawie przez cały mecz, głównie za sprawą Mateusza Dąbrowskiego, który zdobył pięć goli. W meczu kończącym rozgrywki w Grupie A Orły Strożka uległy Decathlon-owi. Dla tych drugich był to dopiero drugi mecz, w pierwszym przegrali z KS Janki, lecz już widać iż raczej będą walczyć o górną połówkę tabeli. Orły natomiast zbyt późno zaczęły grać na maksa żeby wyciągnąć wynik.

Pierwsza Liga Grupa B

18:00 Północ 3 : 4 (1:2) Papirus Biuro Plus
21:00 Kontrabanda 2 : 2 (0:0) Guardian FT
21:00 Zjednoczeni 10 : 1 (6:1) Piłka i Sprawiedliwość
19:00 Constancja 1 : 2 (0:1) Dlaczego My
18:30 The Globe 2 : 13 (1:4) 4 Fun

Papirus Biuro Plus pokonało Północ a Mateusz Borecki skompletował hattricka. W meczu tym aż do samego końca nie było wiadomo kto zwycięży, bramka za bramkę, akcja za akcję. Zwycięski gol padł dopiero w 47 minucie, znów po akcji „Marcela”. Także w samej końcówce padł gol w drugim, niedzielnym meczu. Tym razem jednak był to gol dający punkt a zdobyła go drużyna Guardian FT. Starcie z Kontrabandą było bardzo ważnym meczem dlatego obie ekipy za wszelką cenę nie chciały go przegrać. Podział punktów chyba zadowolił wszystkich. Zjednoczeni nie mieli problemów z pokonaniem osłabionego PiS-u i zaaplikowali im aż dziesięć bramek. Dla gospodarzy było to trzecie zwycięstwo z rzędu a dla gości czwarta porażka. Duża nieskuteczność, sporo sytuacji i mało bramek. Tak w skrócie można opisać mecz Constancji z Dlaczego My. „Troszkę” skuteczniejsi okazali się goście, którzy prowadząc do przerwy, po zmianie stron mogli nastawić się na kontry. Jedna z nich przyniosła im powodzenie a walczący do końca gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Bardzo dobrze zaczyna się prezentować ekipa 4Fun, która wygrała kolejny mecz, tym razem z The Globe. Pierwszy kwadrans (a może i cały mecz?) to dominacja gości,którzy rzadko pozwalali wyjść rywalowi z własnej połowy. Wynik zresztą jest tego dobitnym potwierdzeniem.