Raków kontynuuje fatalną passę

Fatalna passa Rakowa Częstochowa w rundzie wiosennej trwa w najlepsze. Podopieczni Jerzego Brzęczka tym razem okazali się słabsi od Jaroty Jarocin, przegrywając na wyjeździe 0:2.

Bramki dla drużyny prowadzonej przez Jarosława Araszkiewicza zdobyli : Stefaniak w 44 minucie i Olejniczak w 90 minucie. W zespole Rakowa nie wystąpili : Adam Łysek, który jest kontuzjowany oraz Bartosz Soczyński, który pauzował za żółte kartki.

W 35 minucie boisko na noszach musiał opuścić kontuzjowany Da Silva. Częstochowianie przegrali pierwszy mecz na wyjeździe w historii swoich występów Jarocinie.

Po tej porażce częstochowianie zajmują w tabeli dziewiąte miejsce z 37 punktami. Kolejne spotkanie Raków rozegra w sobotę, 11 maja. O godzinie 17:00 podopieczni Jerzego Brzęczka będą podejmowali zajmujące czwarte miejsce w tabeli, sosnowieckie Zagłębie. Sosnowiczanie dziś pokonali u siebie wałbrzyskiego Górnika5:0.

08.05,2013, g.17:00 Jarocin – Stadion Miejski:

JKS Jarota Jarocin – RKS Raków Częstochowa 2:0, (1:0):

1:0: Stefaniak 44′
2:0: Olejniczak 90′

Sędziował: Piotr Łęgosz (Włocławek). Żółte kartki: S.Ogłaza (86′-faul), Górecki (88′- faul).

JKS Jarota Jarocin: Szymański – I.Skowron, Kieliba, Garbarek, Śliwa, Czabański, Oczkowski (61′ Nawrocki), Olejniczak, Owczarek (46′ Kamiński) – Danielak, Stefaniak (71′ D. Pawlak).

Trener: Jarosław Araszkiewicz.

RKS Raków Częstochowa: Kos – Ł.Kowalczyk, da Silva (35′ Górecki), Pluta, P. Kowalczyk, Mastalerz, Napora, S.Ogłaza, Diego (58′ Świerk), Pląskowski (65′ Witczyk), Balogun.