Raków zagrał lepiej, ale przegrał

Kolejny mecz częstochowskiego Rakowa i kolejny w którym podopieczni Jerzego Brzęczka nie zdołali zdobyć choćby jednego punktu. Tym razem gospodarze ulegli sosnowieckiemu Zagłębiu, 1:2.

Sobotnie spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej odsłonie to przyjezdni dominowali na boisku i „stłamsili ” częstochowian już od pierwszych minut. W pierwszym kwadransie sosnowiczanie prowadzili zasłużenie 2:0. Obydwa gole goście zdobyli po stałych fragmentach gry.

Najpierw w 10 minucie po centrze z rzutu rożnego piłkę głową w siatce bramki Rakowa umieścił Szatan a w 14 minucie drugiego gola, tym razem z „wapna” zdobył Jankowski.

Druga część spotkania rozpoczęła się od zdecydowanych ataków częstochowian, którzy bardzo chcieli najpierw zdobyć honorowego gola a później doprowadzić do remisu. Podopiecznym Jerzego Brzęczka udało się strzelić bramkę kontaktową.

W zamiezaniu w polu karnym gości „trzeźwość umysłu” zachował Rafał Czerwiński, który z bardzo bliskiej odległości pokonał Kudłę. Całe zdarzenie miało miejsce w 57 minucie. Od tego czasu to gospodarze byli zdecydowanie lepszym zespołem od sosnowiczan. Ataki Rakowa jednak przypominały trochę „walenie głową w mur”. Taki stan meczu utrzymał się aż do ostatniego gwizdka sędziego, co oznaczało że pełna pula odjechała do Sosnowca.

Raków zagrał lepiej niż w poprzednich spotkaniach i pojawiło się światełko w tunelu, że w lidze jeszcze może być dobrze. Kolejne spotkanie częstochowianie rozegrają już w najbliższą środę, 15 maja. O godzinie 17:00 na Limanowskiego będą podejmowali drużynę MKS-u Kluczbork. będzie to zaległe spotkanie 20.Kolejki II Ligi.

11.05.2013, g.17:00, Stadion MOSiR „Raków:

RKS Raków Częstochowa – STS Zagłębie Sosnowiec 1:2, (0:2)