Victoria remisuje z wiceliderem

Być może cenny w kontekście utrzymania się w IV lidze, punkt odnotowali w sobotę piłkarze częstochowskiej Victorii. Częstochowianie zremisowali przed własną publicznością z wiceliderem ligi – Zagłebiakiem Dąbrowa Górnicza 1:1.

Zespół Macieja Strożka wciąż pozostaje bez zwycięstwa na wiosnę, jednak w spotkaniu z zespołem z Dąbrowy Górniczej walczył i zdołał „ugrać” remis mimo osłabienia brakiem 4 podstawowych graczy (z powodu kontuzji nie zagrali Piotr Kołodziejczyk, Rafał Berdys, Łukasz Toborek oraz Piotr Lenartowski).

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli częstochowianie którzy mieli kilka okazji do zdobycia gola jednak grzeszyli nieskutecznością (fakt piłka wpadła do bramki gości w 15 minucie, ale jej autor Łukasz Stefański był zdaniem sędziego na pozycji spalonej). Zatem do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron zaczęli przeważać przyjezdni jednak bramkę zdobyli dopiero w 73 minucie meczu kiedy to młodego golkipera Victorii – Damiana Fikiera pokonał Adam Baran. To jednak nie podłamało „biało-zielonych”, którzy za sprawą Tomasza Stefańskiego doprowadzili do remisu 5 minut później.

Po trzecim już remisie tej wiosny częstochowianie wciąż zajmują 14 miejsce ze stratą 4 punktów do będącego pozycję wyżej Wyzwolenia Chorzów.