Amator Golce – Warta Mstów 2:2

W meczu na szczycie A-klasowych zmagań zespół Amatora Golce zremisował z drużyną Warty Mstów 2:2. Mimo niesprzyjającej pogody mecz obserwowała ogromna liczba kibiców. Nie brakowało dramaturgii, ładnych zagrań i emocji do samego końca meczu.

Już po 10 minutach spotkania dwubramkowe prowadzenie objęli podopieczni Wojciecha Kozaka. Po prostych błędach gości bramki strzelali Paweł Suchanek, który parę sekund przed przerwą musiał opuścić plac gry oraz bramkostrzelny były zawodnik Pogoni Kamyk – Michał Wróblewski. Zawodnik ten swego czasu był testowany przez sztab szkoleniowy Rakowa Częstochowa za kadencji Leszka Ojrzyńskiego. Jeszcze przed przerwą Przemysław Nawizowski strzelił bramkę kontaktową, która dodała wiary gościom. Wprowadzony na boisko Marcin Kotyla ożywił poczynania zawodników z Mstowa sam strzelając wyrównującą bramkę w 67 minucie meczu. Mimo że oba zespoły miały sytuacje strzeleckie w końcowych fragmentach spotkania i grały w dziesiątkę z powodu czerwonych kartoników wynik pozostał bez zmian.

Bardzo dobrze sędziowała trójka sędziowska, dobrymi decyzjami zaprzeczyła przedmeczowym spekulacjom. Cała trójka sędziowska obecnie sędziuje w rozgrywkach trzeciej ligi śląsko – opolskiej. Arbiter główny Piotr Skoczylas w minioną środę był sędzią technicznym na meczu zaplecza ekstraklasy Nieciecza – Warta Poznań.

Mecz obserwowali prezes Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej pan Waldemar Bugaj oraz prezes Podokręgu Cezary Suchan. Na meczu byli obecni również drugi trener Rakowa Częstochowa Dawid Błaszczykowski, zawodnik Rakowa Radosław Werner i Przemysław Mońka, były zawodnik klubu z ulicy Limanowskiego Arkadiusz Hyra obecnie grający w klubie ligi okręgowej KS Panki, Sebastian Zaremba, Michał Weżgowiec oraz Stanisław Olszewski z władz CzOZPN, organizator wielu turniejów piłkarskich, człowiek orkiestra w regionie Kłobuckim Stanisław Wrzesiński oraz delegacje wielu klubów z naszego regionu występujące w A-klasie.

12.05.2013, godzina 18.00, Golce.

Amator Golce – Warta Mstów 2:2 (2:1)

1:0 Paweł Suchanek 7`
2:0 Michał Wróblewski 10`
2:1 Przemysław Nawizowski 17`
2:2 Marcin Kotyla 67`

Sędziował: Piotr Skoczylas (WS Częstochowa). Widzów:320.

Żółte kartki: Suchanek – Mysłek, Tyfel.

Czerwone kartki: Rafał Kozak (69 minuta – Amator Golce) – Marcin Tyfel (90 minuta – Warta Mstów).

Amator Golce: Cezary Siwy – Krystian Piątkowski, Rafał Staśkiewicz, Paweł Suchanek (46` Dawid Kasperkiewicz), Paweł Jankowski – Rafał Kozak, Kamil Młyńczyk, Grzegorz Kuziorowicz, Paweł Warchoł (50` Tomasz Szmigiel) – Marcin Zalewski (75` Mateusz Biernacki) – Michał Wróblewski.

Rezerwowi: Konrad Związek, Mateusz Kudła.

Trener: Wojciech Kozak.

Warta Mstów: Rafał Kiebdój – Artur Mysłek, Sławomir Bąk, Artur Kaźmierski, Adrian Sikorski (85` Grzegorz Ślęzak) – Michał Kowalczyk (88’ Michał Głąb), Andrzej Bogucki, Marcin Tyfel, Tomasz Gęsiarz, Przemysław Jura (46’ Marcin Kotyla), Przemysław Nawizowski.

Rezerwowi: Mateusz Kluźniak, Adam Wawrzkiewicz, Kamil Biś.

Trener: Artur Kaźmierski